Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, jestem świeżo po ukończeniu studiów. Chciałbym zapytać co według was było by lepsze #kredyt czy #wynajem jeśli chodzi o mieszkanie i prace?
Krótkie info:
- blisko 30stki
- w grudniu 2022 prawdopodobne 100k oszczędności
- kawaler bez dziewczyny

Wiem, że najrozsądniejsze opcje wypadałoby dyskutować z doradcą ale jestem ciekaw waszych opinii.

#wynajem #mieszkanie #kredyt #rata

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dec538f903de000accf893
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: czynników jest bardzo dużo. Choćby stałe zarobki, o których nic nie piszesz. Potrzeby mieszkaniowe itp. Musisz porównać ratę kredytu do wynajmu. Z mieszkaniem jest ten plus, że zawsze można sprzedać, ale jak kupisz na górce, a sprzedasz w dołku to wiesz ;))
  • Odpowiedz
@smacznyy: 5 lat pracy gdzieś poza Polską, 3 studiowania i ma 30 lat

kolejny scenariusz normalna praca i odkładanie 1000 zł miesięcznie

następny to mieszka ze starymi ma zerowe koszta i odkłada 3/4 wypłaty

Są ludzie którzy potrafią oszczędzać, albo życie daje im na tyle komfortu xd
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam bardzo podobną sytuację (podobny wiek, oszczędności i troski) i w sumie bardzo dużo zależy od tego w jakie mieszkanie i w jakim miejscu celujesz.
Jeżeli w Twojej okolicy kawalerki chodzą po 150k, to kredyt który zaraz spłacisz.
Jeżeli 15k/metr, to ja w tej chwili się osobiście wstrzymuje i wynajmuję, czekając co mi los przyniesie zamiast inwestować w klatkę dla kury za pół melona.
  • Odpowiedz