Wpis z mikrobloga

Co tam ludki? Coś tagi dot. grafiki obumarły w ostatnim czasie :(

Małe chwale się, byłem odpowiedzialny za świecenie w nowym Pracuju.
Jaram się, bo to mój pierwszy (no dobra drugi) projekt w Maya i pierwszy w Redshift.

Niestety firma Pracuj.pl wrzucił jakąś strasznie ciemną wersję i sporo fajnych detali zaginęło na zawsze :(

ps. mały teaser - niebawem wrzucę mikro konkursik na mirko.

#vfxnews #grafika3d #grafikakomputerowa #redshift #maya #autodesk #maxon
loczyn - Co tam ludki? Coś tagi dot. grafiki obumarły w ostatnim czasie :(

Małe ch...
  • 51
@loczyn:
Nawet na tym teaserku widać że światło, design i animacja robi w #!$%@? robote, aż trudno uwierzyć że 4 osoby od 3d, przy czym jestem pewnie tylko grooming. 0:04-0:10 wygląda jak bajka w kinie, #!$%@?.

Każdy po trochu animuje czy postacie to koleżanka tylko? No i ona tak od lookdevu postaci, przez stworzenie do zanimowania?

Redshift op?
@loczyn: menedżerzy sprzedaży z Pracuja te spoty wpychali klientom wręcz do gardła xD

Proszę zobaczyć, to nasze, przez nas wykonane. Ładne? To teraz proszę wykupić ogłoszenie albo pięć ( ͜͡ʖ ͡€)
@loczyn: gratki.
Pytanka:

1.Ile czasu zajęła Ci Twoja działka? (jak długo pracowałeś nad oświetelniem)
2.Jak długo powstawała cała animacja?
3.Ile renderował się mniej więcej jeden frame nocnej sceny? I kto zajmował się render mangamentem. Jestem ciekaw jak wygląda proces w takim mini zespole.
4.W jakim sofcie pracujesz na co dzień jeśli Mayka to pierwszy/drugi raz? Jak ją oceniasz?
gratki.

Dzięki!

1.Ile czasu zajęła Ci Twoja działka? (jak długo pracowałeś nad oświetelniem)

Ciężko mi oszacować, bo miałem dwa inne projekty w międzyczasie, na dodatek potrafiłem ustawić np 3 ujęcia na dzień, ale później trwały poprawki. Obstawiałbym z 2 dni na ujęcie?

2.Jak długo powstawała cała animacja?

Dosyć długo, koncepcja sama, postacie i animatik powstawał wieki, bo było dużo zmian i sugestii.
Samo modelowanie, animacje, teksturki, oświetlonko, render, compo może z 2
Jak ją oceniasz?


@Wakacje_na_Trisolaris: A na to nie odpowiedziałem - ogólnie ma swoje wady i zalety. Taki giga ciężki kombajn. Niestety pisana przez pra-ludzi i już chyba sami developerzy nie wiedzą co się w kodzie kryje i co chwile człowiek natrafia na jakiś dziwne problemy nieznane w żadnym innym nowszym sofcie.