Wpis z mikrobloga

#drukowanie #drukarki #zdjecia #fotografia
porównuje sobie rozne firmy, które oferują drukowanie zdjęć. sprawdziłem już empik foto (wypada najgorzej jakościowo, najlepiej cenowo), testowałem automat w auchanie od firmy cewe, tutaj już jakość nawet mi odpowiadała no i tak mnie zaciekawiło drukowanie zdjęć w domu.
Popatrzyłem +- na drukarki do zdjęć, takie canony np. cp1300 to koszt około 600zł ale do tego trzeba doliczyć papier i folię, i tu jedno z pierwszych pytań, czy istnieją tańsze zamienniki tych folii? bo tak szczerze mówiąc to jedyne co znalazłem to takie od canona (zestaw papier+folia na 108 zdjęć) za 125zł.
drugie sprawa, mam kolorową drukarkę laserową (hp cp1025 color), google różnie podpowiada o druku zdjęc na laserówce, jedni piszą, że można, inni, że nie no i tu pytanie - jest sens próbować druku zdjęć na laserówce?
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobiS: spróbować można, ale z ekonomicznego punktu widzenia nie widzę za bardzo sensu bo największy koszt to papier. Jak coś potrzebuję wydrukować, to wolę iść do Rossmana. Nawet zdjęcie do dokumentów tak drukowałem. Z ich kartą lojalnościową wychodzi mega tanio i w dodatku od ręki.
@RobiS: Albo drukarka termosublimacyjna o której mówisz, ale koszt druku wysoki albo drukarki atramentowe lub pigmentowe do druku na papierze foto. Laserówki to chyba w 99% cmyk, a to oddaje barwy foto tak sobie.
Przy atramentowkach używa się od 6 do 14 czy 16 kolorów. Patrz drukarki epsona. Koszt druku wychodzi tanio, aczkolwiek: koszt wejścia jest wysoki, drukarka 3k-5k zł, papier, tusz 1600zł, pierwsze zalanie to połowa tuszu schodzi. Kolejna sprawa,