Wpis z mikrobloga

Czemu ten Asbis tak spada? Spekulanci wchodzą/wychodzą? Ktoś może fundamentalnie ocenić spółkę, a nie kupuję bo rośnie, sprzedaje bo spada?

Wziąłem jakiś mały pakiet spółki, bo w sumie fundamentalnie mi się podoba, jest tania i wydaje mi się, że nie jest to drugi Mercator, tylko chociaż utrzymają przychody a z takim niskim C/Z dywidenda będzie super. Wypłacili już 0,2USD, powinni w maju koło 0,4USD jeszcze wypłacić. Co przy obecnym kursie dolara 2,4/20,3 daje ponad 11% z samej dywidendy.
#asbis #gielda
  • 7
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski:
Nie powiedziałbym, akurat na GPW ostatnio to chyba dość popularna spółka i przeciwieństwo nudy skoro bez żadnych komunikatów w 1 dzień jest -5% a w kolejny +4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nudna to może być Ambra czy inne Kęty gdzie raczej codziennie są niewielkie wahania na + lub na -
  • Odpowiedz
@Mysciak: spekuła tam wsiadła w trakcie rajdu z zeszłego roku, pamietam jak jakos przy Q2/2021 ja i kilka osób na tagu pisało, że to dobry moment zeby sie keszowac, oczywiscie wykopki ruszały wtedy na zakupy i obrzucali gownem wszystkich ktorzy mieli inne zdanie w tej kwestii
  • Odpowiedz
@Mysciak: ASBIS urósł o ok. 400% w ciągu 1.5 roku.

To znaczy, że jest mnóstwo osób, które mają spory zysk na tej spółce i pomału się wyprzedają. Ten kapitał musi po prostu się przemielić i mimo dobrych wyników jakiś boczniak to normalna sprawa.

Podobnie było/jest z Mirbudem. Również wzrost o ok. 400% i potem boczniak do momentu gdy akcje się przemielą i spółka znów staje się łakomym kąskiem. Teraz się budzi.
  • Odpowiedz