Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu na prezent jakieś porządnej latarki dla mojego taty, który na co dzień pracuje na kolei (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz podczas obchodów dookoła całego składu i prac przy nim) - i to często w godzinach nocnych

Jakiś czas temu z tego co mogłem zauważyć, to korzystał z jakieś całkiem sporych rozmiarów latarki, która chyba miała duży wyciągany do ładowania akumulator, no ale niestety ktoś mu ją ukradł i teraz trzeba znaleźć coś nowego..

No i też racji tego, że wchodząc na pierwszą lepszą stronę, dajmy np. militaria.pl, wybór latarek jest ogromny, to pytanie - jesteście w stanie polecić coś konkretnego, praktycznego i solidnego, coś co spokojnie będzie w stanie wytrzymać te 8, 12 albo nawet i więcej godzin pracy w różnych warunkach pogodowych?
Jakiś konkretny model albo polecany producent?


#latarki #pytaniedoeksperta #praca
  • 9
@LRF1000W: coś w tym stylu, wiem że też po ogarnięciu/skontrolowaniu składu daje latarką odpowiednie sygnały
@clas: myślałem aby zmieścić się gdzieś w okolicach +-300zł, ale jeżeli będzie warto to może i trochę więcej
@LRF1000W: coś w tym stylu, wiem że też po ogarnięciu/skontrolowaniu składu daje latarką odpowiednie sygnały

@clas: myślałem aby zmieścić się gdzieś w okolicach +-300zł, ale jeżeli będzie warto to może i trochę więcej

@Teglo: Jak dołożysz 100 zł to będziesz miał ledlenser mt10. Bardzo dobra i funkcjonalna latarka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Teglo: nie bierz tych ledlenserow i innych gówien. Kup mu np sofirn SP33v3 lub Sofirn sp36 pro. Ta druga nieco większa (latarka + aku pewnie z 500g będą ważyć), ale w porównaniu do ledlenserow itd, to daje ścianę światła. A jak mu się rozładuje telefon to jeszcze sobie podładuje go z tej latarki.
@Teglo: Żadnego Ledlensera. Jak przejrzysz ten tag chociaż z grubsza, to w kilku ostatnich pytaniach i odpowiedziach padały różne ciekawe latarki.
Mogę ci powiedzieć ogólnie, jeżeli chcesz by ojciec miał w miarę wygodnie to kup z ładowaniem na USB. (pomijam jaki typ usb, bo kabel zwykle jest w środku). Latarki firmy Olight to już w ogóle pełna wygoda, bo tam jest kabel z takim magnetycznym krążkiem - przykładasz i się ładuje,
@Teglo: Raz jeszcze bardzo dziękuję
Szukałem czegoś z zakresem 4000-5000K, ale jedynie trafiłem na Convoy S2+ i Sofirn TF84
Obejrzałem filmy porównawcze z kanału FLASHAHOLIC na YT i stwierdziłem że są one całkiem okej, ale czegoś jeszcze tam brakuje - plus też nie byłem pewny tego, czy będą one w stanie wytrzymać tyle czasu podczas pracy

No i wyszło na to, że zamówiłem Sofirn SP36 Pro, bo akurat znalazłem go w