Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie, jedni piszą tak inni nie, wpłacanie 100zł-200zł na krypto to dobry plan na dłuższą metę, czy lepiej bawić się w kupno sprzedaż tzw. shitcoinami?
Jeżeli miałbym odkładać przykładowo w BTC to wszystko czego potrzebuje to portfel (np. Samourai Wallet), Coinbase (Pro) do kupna i pewnie Revolut? Co w przypadku jeżeli chciałbym zakupić za zł, gdzie byłoby to opłacalne. I rozumiem że rozliczanie z takich kwot Pitu też jest dobrym pomysłem ?
Dużo informacji znalazłem, ale różne okresy czasowe i ciężko to zebrać w kupę :/
Dzięki za każdą odpowiedź ʕʔ
#kryptowaluty #bitcoin
  • 7
@BachiEs:
1. kup portfel sprzętowy, Ledger Nano S (ja polecam X), albo ten czeski Trezor
2. Najprościej samo BTC, ewentualnie z ETH. Shit coiny nie polecam. Shiba-coś tam i inne gówna tylko krótko terminowo. Long term najprawdopodobniej cie wyzeruje. To jest już czysty hazard.
3. Najprościej ci będzie kupować za EUR.
@BachiEs: Kupuj co miesiac na Binance i tam trzymaj, albo przelewaj na trezora/ledgera raz co pol roku albo raz na rok, jak juz tak chcesz, bo przy takich malych kwotach to nie ma sensu.

No i pamietaj ze taki plan jest na kilka lat - przynajmniej 4 albo i 8 lepiej (dwa kolejne bull runy), wiec trzeba sie pilnowac zeby "wplacic i zapomniec".

Z shitcoinami to wiadomo, mozesz miec 100x w
@maly1234: dokładnie tego się obawiam, zwykły hazard jak dla mnie xD taki dokładnie jest plan odłożyć na kilka lat, może wyjść lepiej niż jakieś konto oszczędnościowe i nie będzie kusić za mocno żeby wypłacić :D