Wpis z mikrobloga

W moim rozumowaniu nie ma luki. Do tej pory składka zdrowotna kosztowała ~380zł, z czego o ~330zł można było pomniejszyć podatek. Więc realnie koszt takiej składki to około 50zł.


@venividi: Moim zdaniem to też była patologia. Nawet te 380zł względem UoPowców było cholernie niesprawiedliwe (sam jestem na JDG). Moim zdaniem powoli będą przekonywać niektóre osoby do przejścia na UoP. Słyszałem o niektórych devach od siebie, którym nowy ład w sumie nawet
@XpedobearX: Nie do końca tak jest. Dla programisty który zarabia koło 15tys, nie ma w ogóle sensu UoP, tak jak i wcześniej nie miała. Po prostu ryczałt zaczął mieć więcej sensu i tyle.

Jeśli te zmiany miały zachęcić kogokolwiek do przejścia na UoP, to średnio się udały moim zdaniem. Nie jest to ani jakaś wielka progresja, żeby zepchnąć samozatrudnionych do na UoP, ani nie zastosowano jakiegoś olbrzymiego klina podatkowego, żeby ich
@venividi:

1. Masa osób nie zarabia mitycznych #programista15k, tym pod kątem pkt 2 może się opłacać. Szczególnie, że wielu programistów pracujących na B2B czasem ma opcję ucieczki do klienta na UoP. Sam rozważam taką opcję, bo outsourcingi swój gruby procent biorą. Bolą mnie tylko odliczenia jakie stosuję, jest to komfortowe.
2. Komfort psychiczny pod kątem płatnego urlopu (brak obniżek wynagrodzenia), normalnego wymiaru środków z tytułu L4 (szczególnie w czasach COVID