Wpis z mikrobloga

Hej, zamówiłem właśnie auto i zastanawiam się nad ubezpieczeniem. Auto kupuje za gotówkę, ale myślę o Gapie. Może ktoś pomoc? Z tego co zrozumiałem to dzięki GAP dostanę pełna kwote w przypadku kradzieży bądź szkody całkowitej i właśnie na tym mi zależy, bo auto będzie stało pod chmurką. Wie ktoś może czy nie ma problemu z wykupem gapa bez leasingu i kredytu? Opłaca się to czy lepiej jakoś inaczej pokombinować z ubezpieczniem?
#samochody #auto #ubezpieczenia #kia
  • 18
  • Odpowiedz
@de_nu_celle: Ubezpieczalnie przy salonie praktycznie zawsze na pierwszy rok ubezpieczają na wartość fakturową bez utraty wartości w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Nie ma sensu ekstra szukać czegoś innego w pierwszym roku, moim zdaniem. Nikt się przy tym nie pyta, gdzie będziesz stawiał auto - jest np 2,99% wartości i już.
  • Odpowiedz
@de_nu_celle: Nie ma problemu, jedyny wymóg to ubezpieczenie AC, pisz priv to zrobimy GAPa, OC AC też możemy policzyć. Inaczej nie pokombinujesz tylko AC+GAP, żadnych blokad i dodatkowych alarmów nie zakładaj, szkoda kasy, jak będą mieli ukraść, to ukradną.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Ubezpieczenie w pierwszym roku MUSI być od wartości z faktury, inaczej nie zrobisz, jaki sens jest brać GAPa od drugiego roku, jak wtedy wartość jest liczona od polisy AC z drugiego roku, a nie wartości fakturowej?
  • Odpowiedz
  • 0
@kogi ostatecznie ceeda 1.5 automat z Buisness Line. Te pakiety w kia tak są skonstruowane, że w niższych wersjach zawsze musiałem z czegoś ważnego dla mnie zrezygnować...
  • Odpowiedz
@de_nu_celle: Niestety w kwestii utraty wartości jest tak ze im lepsza wersja wyposażenia tym więcej później na samochodzie tracisz wiec kupując za gotówkę nie ma co z tym szaleć. BL w ceedzie jest już przyzwoite, chociaż mnie brakuje czujników parkowania z przodu.
  • Odpowiedz
  • 0
@kogi niby tak, ale też jak człowiek kupuje nowe auto to chce żeby jakoś wyglądało, natomiast w tych poniżej buisness to np alufelgi wyglądają tragicznie () samo to można dokupić oczywiście, ale od razu dochodzi kilka innych rzeczy w pakiecie więc się zdecydowałem. Nie wziąłem natomiast ochrony skrzyni. Wydaje mi się, że większość z tych rzeczy jest zbędna (szczególnie nieszczęsny start-stop) a samego tempomatu aktywnego nie będę używał
  • Odpowiedz
@de_nu_celle: Faktycznie w tych poliftingowych ceedach alufelgi w wersji M, L to dramat. Wcześniej były dużo ładniejsze. Sam wybrałem xceed. Na kiedy masz odbiór?
  • Odpowiedz
  • 0
@kogi wczoraj zamawiałem, teraz widzę, że na umowie ( a w sumie tej 1 kartce która dostałem) jest termin do 30.04, ale sprzedawca mi mówił, że raczej środek marca, maksymalnie początek kwietnia.
  • Odpowiedz
@de_nu_celle: GAP fakturowy na 5lat. Zapłacisz coś między 3000 - 4000zł i jeśli lubisz spać spokojnie, to nie widzę lepszego rozwiązania. Pogadaj w salonie co proponują. Dopytaj dokładnie o kradzież oraz limit wypłaty środków (nigdy nie będzie to 100% wartości auta).
  • Odpowiedz