Wpis z mikrobloga

Rozważał ktoś z Was kupno #nieruchomosci w #hiszpania ?

Fajne apartamenty w odległości do 300 metrów od plaży w mocno turystycznych regionach można znaleźć już za około 85 tysięcy euro. Do tego 10 tysięcy euro w odświeżenie i zrobienie Ikea style i cyk na Airbnb i inne bookingi.
Co myślicie? Dobry pomysł na #inwestycje ?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tego myślałem żeby część oferty skierować do naszych polaków rodaków, dla których bariera językowa jest nie do przejścia. Kupić 2-3 jakieś nowe samochody klasy C na wynajem i transfery z lotniska, do tego jakieś rowerki i tak jakoś to kulać.
  • Odpowiedz
@Warcomx: zastanawiałem się nad przeprowadzką i zakupem czegoś w Andaluzji
nawet pomieszkałem przez 2 miesiące w grudniu/styczniu 2020, żeby przetestować kilka lokalizacji - spokojnie, ale przyjemnie
na razie przez covid zawiesiłem temat

przede mną do sprawdzenia/rozważenia:
- jak z kredytem ze stałą stopą procentową (jakie warunki
  • Odpowiedz
@jbielasz: Jeżeli chodzi o sprawy kredytowe to nie pomogę bo w moim wypadku zakup za gotówkę, ale znam Panią, która prowadzi biuro nieruchomości w okolicach Alicante także mogę Ci podesłać namiar na PW. Na pewno pomoże.
- Jeżeli chodzi o upalne lato to mieszkanie musi być wyposażone w klimatyzacje, a życie w pobliżu morza nie będzie aż tak uciążliwe jak w okolicach powiedzmy Sevilli.
- Jeżeli chodzi o to czy
  • Odpowiedz
@Warcomx: Z okupas wystarczy, że w ciągu 24h zgłosisz incydent na policję i nie ma problemu, delikwenta wynoszą. Wystarczy mieć alarm który policję powiadomi.

Na Kanarach tego typu biznes jest powszechny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warcomx: między Malagą a Marbellą spoko turystycznie tylko plaże wąskie i brzydkie albo leżak do wynajęcia, jak na Saharze masz burzę piaskową to w Marbelli masz piasek w powietrzu
  • Odpowiedz
Fajne apartamenty w odległości do 300 metrów od plaży w mocno turystycznych regionach można znaleźć już za około 85 tysięcy euro. Do tego 10 tysięcy euro w odświeżenie i zrobienie Ikea style i cyk na Airbnb i inne bookingi.

Co myślicie? Dobry pomysł na #inwestycje ?


@Warcomx: zależy, gdzie bo prawdopodobnie nie uzyskasz licencji turystycznej, a jak zlecisz wynajem agencji to praktycznie zje twój dochód. Musiałbyś sobie to policzyć ile wyniosą cię roczne koszty i przychody. Hiszpania teraz idzie na wojnę z wynajmem. Sam zwrot z inwestycji potrwa trochę, a w międzyczasie obsługa (czyszczenie, licencja), naprawy, podatek katastralny, podatek od dochodu dla nierezydenta, prąd, woda, opłaty booking / airbnb. Pierwsze kilka miesięcy będziesz musiał wynajmować praktycznie za bezcen aby zyskać dobre noty (na airbnb teraz często bany na kilka dni dają za niższe noty pod rząd). Potem kiedy będziesz miał jakąś opinię to będziesz walczył aby łapać klienta bo takich inwestorów jak Ty w Hiszpanii jest masa. Kolejna sprawa rynek turystyczny w Hiszpanii nie trwa okrągły rok jak wielu ludziom się wydaje.

Co do transferów z lotniska. Pierwsza lepsza kontrola i ogromna kara. A kiedy jest wypadek i udowodnią, że był przewóz osób to wtedy
  • Odpowiedz
@Warcomx: mieszkałem w Alicante, Esteponie, Mijas, Roquetas del mar. Najbardziej podobały mi się Requetas i Estepona.

Odnośnie najmu krótkoterminowego, nie badałem ostatnio tematu. Wiem tylko, że Hiszpania walczy w wielu miejscach z Airbnb i ogólnie polityka się zacieśnia.

Odnośnie pustych nieruchomości, to obiło mi się o uszy, że chcą wprowadzać jakieś ograniczenia. Nie robiłem mocnego riserczu
  • Odpowiedz
@magnuss: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, do grupy FB właśnie dołączyłem. Jak będę w czerwcu w Maladze by wybierać apartamenty to na pewno się odezwę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeszcze raz dzięki! :)
  • Odpowiedz