Wpis z mikrobloga

#keto
Jestem na adaptacji około już tygodnia, stosuje post przerywany 16:8. Mierzę poziom glukozy we krwi na czczo i martwią mnie wyniki. Codziennie jest to powyżej 100, przeważnie 110 - 120, raz zdażyło się 140. Nie jem cukru, węgle na poziomie około 30 g. Skąd taki poziom glukozy?
  • 11
@Niemabigosuteraz: Jasne, nie ma sprawy. W tym konkretnym przypadku jest to bardzo(!) ważne. Cukier we krwi różnie szaleje w zależności od pory dnia oraz spożytego pokarmu ;). Zastanawiam się również czy wrzucenie siebie w keto i 16:8 od razu to dobry pomysł. Nie mówię, że zły, po prostu organizm może doznać prawdziwego szoku :)
@Niemabigosuteraz Nieregularny sen przyczynie się też do wzrostu kortyzolu, który z nasila proces produkcji glukozy Często spotkałam się ze stwierdzeniem, że właśnie przez kortyzol ludzie mają zbyt wysoko glukozę i wypadają z keto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niemabigosuteraz: Twój organizm już może powoli używać ketonów zamiast glukozy i glukoza krąży we krwi dłużej i jest jej więcej. To powinno się unormować. Ponadto organizm "robi Ci śniadanie" z glukozy ale jej nikt nie chce, tak jak napisałem powyżej.
@Niemabigosuteraz: Przyczyną "wysokiego" poziomu glukozy na czczo (>100mg/dl >5,5mM) może być
-efektu tzw. brzasku (wydzielania hormonów)
-pora pobudki 4:00-10:00
-stresy dnia poprzedniego, stresów czekających nas w przyszłym dniu
-dużej ilości glikogenu wątrobowego, a co za tym idzie sytuacji, gdy siatkówka oka, śluzówka jelita, mięśnie poprzecznie prążkowane, erytrocyty, leukocyty, mózg nie pobierają glukozy, nie spalają jej w nocy, ponieważ jej nie potrzebują mimo stałej Michealisa 18-108 mg/dl Km=1-6mM. A przecież w świetle