Wpis z mikrobloga

Pytanie!!
Hej Miśki, co sądzicie o opel corsa D, 1.0, auto do miasta ewentualnie trase 300km, auto z 2008, 116000km, cena: 8000zł. Auto docelowo do nauki, na rok, dwa. Jak jest z potencjalną sprzedażą czy ubogie wyposażenie jak np. brak klimatyzacji skreśla możliwość potencjalnej sprzedaży? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+Pierwszy właściciel
+Z polszy
-Dwudrzwiowę
-Ubogie wyposażenie( brak klimy, okna na korbki)
#auto #autokupie #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy spoko, tylko klima, to taka rzecz, na której przy zakupie w zimie nie będziesz narzekać, ale w lecie wyjdziesz z siebie w korkach. Ja osobiście nie kupiłbym już nigdy auta bez klimy i myślę, że podobnych opinii znajdziesz wiele :)
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy: zawsze nastawiaj się na najgorsze a w najlepszym wypadku się zawiedziesz, już nie jednego zgubiło myślenie typu "w moim tego nie będzie". Ogólnie jak wóz jest dobry, nie zardzewiały, od spodu wygląda w porządku to do jeżdżenia w koło komina spoko.
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy: ojciec ma, co prawda w ropie, ale podobny rocznik. Przyjemne autko, ale do tyłu wsiada się niezbyt wygodnie. Na plus całkiem przyzwoicie idzie to zapakować. Niemniej, bez klimy bym nie brał. Zwłaszcza po tym jak się nasłuchałem sprzedając poprzednie własnie pozbawione klimy :P
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy: Miałem auto praktycznie identyko jak ty, tej samej wielkości, przebiegu, silnikowo i wyposażeniowo- Hyundai Getz, benzynka 1.1, 3d, brak klimy, korbki, 2008r., pierwszy właściciel oryginalnie od nowości (kupiliśmy go nówkę w salonie w PL), nastukane 112k (originalne), poza żeżartym nadkolem brak wad- takie auta są super do jazdy, bo się nie zepsują, ale są niesprzedawalne z powodu braku klimy i ogólnego braku wyposażenia (no i ewentualnie jeszcze z powodu "słabiutkiego"
  • Odpowiedz
@poliszbojfrend: @elemenTH: @programista15cm: @M13X: Kochani, a co uważacie za alternatywę? Początkowo chciałem kupić auto do 20000zł i w tym mieściłem się z fiesta mk7, i30 oczywiście 1gen i i20. Mam ten problem, że jestem młodym kierowcą to bedzie moje pierwsze auto i po ostatnich manewrach pankiem czuje strach przed potencjalnymi kolizjami mieszkam w Szczecinie i godziny szczytu to a w autku za 20000+ naprawy i stłuczki będą boleć
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy: co do utraty wartości to cholera wie co będzie, na razie auta fest podrożały używane takie w dobrym stanie. Rozglądaj się po prostu za wozami w okolicy bo przy tej cenie to szkoda jechać dalej jak 50km od domu, może coś się trafi ciekawego. Unikaj "klasy premium" bo to wiadomo, przy tych budżetach będzie wspaniały zakup.
  • Odpowiedz
@FacetTwojejMamy jeśli wpadła Ci w oko Corsa, to szukaj w podobnych, jak Fiesta, może Clio (sprytne autko), ewentualnie coś z Fiata (da się znaleźć zadbane egzemplarze). Szukałbym czegoś z małym silnikiem, ale koniecznie z klimatyzacją, bo jest naprawdę świetnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Wybieralbym w benzynie. Budżet dzisiaj, to loteria niestety i kiedyś powiedziałbym, że do 5k, jak na pierwszy wóz, ale dzisiaj chyba do 10k. 20 to za dużo
  • Odpowiedz