Wpis z mikrobloga

Pytanie!!
Hej Miśki, co sądzicie o opel corsa D, 1.0, auto do miasta ewentualnie trase 300km, auto z 2008, 116000km, cena: 8000zł. Auto docelowo do nauki, na rok, dwa. Jak jest z potencjalną sprzedażą czy ubogie wyposażenie jak np. brak klimatyzacji skreśla możliwość potencjalnej sprzedaży? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+Pierwszy właściciel
+Z polszy
-Dwudrzwiowę
-Ubogie wyposażenie( brak klimy, okna na korbki)
#auto #autokupie #motoryzacja
  • 15
@FacetTwojejMamy: Miałem auto praktycznie identyko jak ty, tej samej wielkości, przebiegu, silnikowo i wyposażeniowo- Hyundai Getz, benzynka 1.1, 3d, brak klimy, korbki, 2008r., pierwszy właściciel oryginalnie od nowości (kupiliśmy go nówkę w salonie w PL), nastukane 112k (originalne), poza żeżartym nadkolem brak wad- takie auta są super do jazdy, bo się nie zepsują, ale są niesprzedawalne z powodu braku klimy i ogólnego braku wyposażenia (no i ewentualnie jeszcze z powodu "słabiutkiego"
@poliszbojfrend: @elemenTH: @programista15cm: @M13X: Kochani, a co uważacie za alternatywę? Początkowo chciałem kupić auto do 20000zł i w tym mieściłem się z fiesta mk7, i30 oczywiście 1gen i i20. Mam ten problem, że jestem młodym kierowcą to bedzie moje pierwsze auto i po ostatnich manewrach pankiem czuje strach przed potencjalnymi kolizjami mieszkam w Szczecinie i godziny szczytu to a w autku za 20000+ naprawy i stłuczki będą boleć
@FacetTwojejMamy: co do utraty wartości to cholera wie co będzie, na razie auta fest podrożały używane takie w dobrym stanie. Rozglądaj się po prostu za wozami w okolicy bo przy tej cenie to szkoda jechać dalej jak 50km od domu, może coś się trafi ciekawego. Unikaj "klasy premium" bo to wiadomo, przy tych budżetach będzie wspaniały zakup.
@FacetTwojejMamy jeśli wpadła Ci w oko Corsa, to szukaj w podobnych, jak Fiesta, może Clio (sprytne autko), ewentualnie coś z Fiata (da się znaleźć zadbane egzemplarze). Szukałbym czegoś z małym silnikiem, ale koniecznie z klimatyzacją, bo jest naprawdę świetnym rozwiązaniem zarówno latem, jak i zimą. Wybieralbym w benzynie. Budżet dzisiaj, to loteria niestety i kiedyś powiedziałbym, że do 5k, jak na pierwszy wóz, ale dzisiaj chyba do 10k. 20 to za dużo