Wpis z mikrobloga

  • 0
Niech mi ktos wytłumaczy. Nie tak dawno wykopki mówiły aby obizyc ceny paliwa, poprzez obniżenie podatków. Teraz sa takie zapowiedzi to okazuje sie ze jednak nie w ten sposob nalezy te ceny paliwa obniżyć. Juz sie zgubiłem. Wiem ze mozna jechac po PiS-ie ale trzeba tez nie byc przy tym śmiesznym jak opozycja i wykopki teraz.
  • Odpowiedz
Racja, w sumie po wyborach w których wskutek propagandy, korupcji, szantażu i fałszerstw zdobędą większość będą mogli w sytuacji niepokojów społecznych i spadającego poparcia zrobić to bez pytania się kogokolwiek o zgodę.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Obniżka VATu na paliwo nieznacznie wpłynie na obniżkę inflacji. Przecież przedsiębiorcy odpisują sobie VAT, więc gdy będzie niższy to po prostu mniej odpiszą. Nie obniży to kosztów produkcji chleba, transportu spożywki itd. Z ich perspektywy nie ma to praktycznie znaczenia.
Gdyby obniżyli akcyzę to co innego.
  • Odpowiedz
@nieprawdopodobnainterwencja: Przeczytaj mój komentarz wyżej. Dla każdej firmy transportowej zakup paliwa jest kosztem od którego odliczają VAT. Nawej gdyby VAT wynosił 50% to nie ma to kompletnie żadnego znaczenia z perspektywy przedsiębiorców, bo dla nich ten podatek jest przezroczysty.
  • Odpowiedz