Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: Są różne dziwne chińskie wynalazki na wifi, ale ja bym im raczej nie do końca ufał. Fireangel ma czujniki z modułem zigbee/z-wave, ale potrzebna jest do nich dodatkowa centralka i to już raczej droższa zabawa. Ogólnie trudno jest znaleźć coś sensownego... Z dobrych marek to na pewno Kidde, Fireangel albo polski Polon-Alfa, który zajmuje się głównie większymi systemami, ale ma też samodzielne czujki, chociaż stosunkowo trudno dostępne (ADR-20N). Wracając do
@creative1222: az tak "na bogato" nie planowałem rozbudowywać systemu. Szukam czujnika ognia do kotłowni i 2-3 czujników czadu, które zamontuję w pomieszczeniach przez które przechodzi komin. Widzę, że można kupić czujnik, który wykryje i dym (ja bym jednak wolał ogień, bo w kotłowni będzie trochę dymu i czujni moze szaleć) i czad.
@inko-gnito: Chyba nie ma na rynku autonomicznej czujki ognia. Do takich zastosowań w "brudniejszych" pomieszczeniach jak piszesz jest czujnik ciepła z termistorem. Optyczne i tak lepiej raz w roku przeczyścić z kurzu, bo mogą powodować fałszywe alarmy. Generalnie połączone czujniki czadu i dymu są ok, ale jak masz możliwość, to lepiej je rozdzielić, bo czujnik czadu montuje się w innym miejscu niż czujnik dymu (czad jest cięższy od powietrza). Ten co
@inko-gnito taka jaka wysłałeś będzie ok. Co do czujki ognia to dosyć ciężka sprawa, bo jako tako coś takiego nie istnieje. Są czujki termiczne lub tzw. czujki ciepła ale to są takie podłączane do centrali SSP, a czegoś takiego w domu raczej nie masz. Proponuję kupić optyczny czujnik dymu. W zależności od modelu posiadają one różną czułość, więc możesz wybrać coś stricte do kotłowni.
@inko-gnito: Do Perfecty bezprzewodowo podłączysz czujkę dymu MSD-300 i czujkę tlenku węgla ACMD-200. Możesz skonfigurować tak, żeby w przypadku wykrycia zagrożenia wysłało ci powiadomienie push, napisało smsa, maila, zadzwoniło, włączyło alarm w domu. Ponadto otworzyło zamki, podniosło rolety w oknach i różne inne cuda w zależności od tego co masz tam do systemu podłączone.