Wpis z mikrobloga

Poprzedni rok trochę bawiłem się z ankietami online, oczywiście nie robiłem tego regularnie, bardziej w momencie gdy miałem więcej luźniejszego czasu w pracy. Pracuje głównie zdalnie przez co mam możliwość w trakcie dnia na chwilkę się przerzucić z pracy na dany serwis. Przeszedłem przez kilkanaście portali, część okazała się scamem, część oferowała wręcz znikomy zwrot za poświęcony czas. Na tej podstawie zrobiłem selekcję i wyróżniłem 4 serwisy na których chciałbym się skupić w roku 2022. Wszystkie strony są sprawdzone i co najważniejsze wypłacalne.

W poprzednim roku udało mi się na ankietach/badaniach zarobić około 1600 zł na rękę z różnych portali, natomiast nie jestem w stanie określić jak dużo czasu zajęło mi osiągnięcie tego 1.6k (wstępnie bym powiedział że około 100/120 godzin bo portale które oferowały mało ankiet albo za mały zwrot praktycznie od razu odrzucałem). Biorąc pod uwagę że mam za sobą kilkumiesięczną selekcje na pierwsze 3 miesiące tego roku założyłem sobie następujący cel: 500 zł miesięcznie z aktywności w Internecie. Jednocześnie chce kontrolować czas spędzony na poszczególnych stronach aby określić mniej więcej stosunek zł/h jakie oferuje dana strona. Od razu zaznaczam że linki poniżej są podane bezpośrednio do portali, a jeżeli ktokolwiek chce mnie wesprzeć, podaje również pod koniec opisu link z referralem, jeżeli strona posiada taki program.

Zaczynam w dniu dzisiejszym, serwisy na których się skupiam to:

Prolific.co - powiem wprost - chyba najbardziej opłacalna stronka ( ͡° ͜ʖ ͡°) bierzemy tutaj udział w badaniach zlecanych przez różne instytucje - głównie środowisko akademickie. Często są badania abstrakcyjne, ale też zdarzyło mi się przykładowo brać w teście sprawdzającym sprawność klikania. W zależności od długości badania wyceniane jest ono średnio od 1 do 7/8 funtów - warto mieć zainstalowaną wtyczkę która wrzuca powiadomienie w momencie gdy badanie staje się dostępne (liczba miejsc jest zwykle limitowana i szybko się rozchodzi).
Jako przykład dzisiaj trafiłem na dwa badania na których łącznie spędziłem około 53 min, dzięki którym zyskałem 7.88 funta (około 43 zł). Wiadomo można to traktować jako jackpot, będą dni bez ankiet, ale start mam całkiem dobry. Wady - badania są tylko w języku angielskim.

Ysense - chyba najlepsza stronka do ankiet - z racji ich dużej ilości która tam się pojawia. W dniu dzisiejszym trafiłem dwie ankiety dzięki którym moje konto zwiększyło się o 1.22 USD, a poświęcony czas to około 14 minut. Stronka podaje przewidywany czas na wypełnienie danej ankiety + kwotę oferowaną za wypełnienie. Jeśli chodzi o minusy - często się zdarza że nie pasujemy do profilu osoby wypełniającej ankietę w takim przypadku dostajemy po pierwszym "screeningu" powiadomienie że jednak nie kwalifikujemy się do wypełnienia. Podsumowując, spędziłem na serwisie około 20 min które dało mi zwrot wielkości 1.22 USD uwzględniając odrzucone ankiety..
Ysense - link z referralem

Swagbucks - Portal działający podobnie jak YSense, przy czym za ankiety dostajemy punkty wymienne na nagrody. Portal również angielskojęzyczny, jest więcej możliwości zdobycia punktów za aktywności wykonywane na stronie (taski itd). W dniu dzisiejszym około 18 minut poświęcone na zdobycie 45 punktów co można przeliczyć na 0.95 USD. Nie jest źle, ale znowu dużo ankiet zostało odrzucone

Swagbucks - link z referralem

Ostatni to polska strona z której korzystam:

Opinie.pl - tu nie ma co wiele opowiadać, Polski portal, zdobywamy punkty które możemy wymieniać na nagrody w tym przykładowo bony na paypal, zalando itd. Badania pojawią się rzadko co jest minusem, ale zwykle są całkiem nieźle punktowane biorąc pod uwagę stosunek czasu do pieniądza. Dzisiaj nie pojawiło się żadne badanie, sprawdzenie serwisu zajęło mi około 30 sekund, przy czym w momencie gdy coś się pojawia -> powinniśmy dostać powiadomienie również na maila więc w przyszłości nie będę tracił czasu na logowanie i sprawdzanie.

Podsumowując pierwszy dzień challenge:

Spędziłem około 94 min w dniu dzisiejszym na wypełnianiu badań i ankiet - na ten moment niezrealizowany zwrot wynosi 7.88 GBP i 2.17 USD, przeliczając po dzisiejszych kursach jest to 51.68 zł. Niezły wynik, na pewno nie utrzyma się w kolejnych dniach. Postaram się wrzucić podobny update z wyliczeniami po miesiącu użytkowania.

#finanse #oszczedzanie #kiciochpyta #zarabianie #pieniadze
  • Odpowiedz