Wpis z mikrobloga

#golenie #goleniebrody #barber ?

Siema, szukam coś na pierwszą maszynke metalową na żyletki do golenia. Do tej pory używałem najtańszej plastikowej z rossmana i stykała ale czas na coś fajniejszego :D
Na forach widzę często Muhle R89(zamknięty grzebień) i Mercur 41C( otwarty grzebień. 42C to zamknięty grzebień). Która by była lepsza jeżeli nie gole sie systematycznie, mam nierówny zarost ale kocham to uczucie zaraz po dokładnym! ogoleniu japy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja przygoda to raptem 2 żyletki w koszu czyli jakieś 10 goleń przez miesiąc na oko, ale lubie gładką morde i całą tą zabawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
Moja pierwsza to była Merkur 33C, która ma chyba tylko inną rączkę niż Muhle R89 (głowica ta sama).
Z Merkura byłem zadowolony :)
  • Odpowiedz
@ranunculus: @Uri_: No i namówili, za te pare groszy to żal nie spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do żyletek to temat rzeka zauważyłem, podobnie z kosmetykami. Do tej pory używałem pianki Isany z biedronki i balsamu po Nivea Sensitive wraz z żyletkami wilkinsona (bo popularne). Pierwsze golenie bolało kilka dni ale doszedłem do momentu kiedy jest cudnie :D Więc odrazu zapytam jakie jeszcze rzeczy warto
  • Odpowiedz
@AVATARKUBA122: pędzel isana z rossmanna, w rossmannie są jeszcze jakieś wilkinsona ale one są z naturalnego włosia które trzeba namaczać

krem do golenia - ja lubie proraso, a z dostępnych w rossmannie jest też lider classic (nie bierz kremu nivea bo to porażka)
  • Odpowiedz
@AVATARKUBA122: wg mnie najważniejsze są żyletki (mi nie pasują te Rossmanowe Isany czy Wilkinsony, najbardziej lubię Gillette Platinum i PermaSharpy). Co do pędzla i kremu/mydła do golenia to jak chcesz, wg mnie te tanie typu Proraso czy Lider nie robią różnicy w porównaniu z przeciętnymi piankami i żelami
  • Odpowiedz
@AVATARKUBA122: Obecnie odrestaurowany Gillette Adjustable "Fatboy" z 1958 roku. Merkura używałem kilka lat i do dziś wygląda świetnie i jak nówka. Takie maszynki są praktycznie niezniszczalne. Z tym Gillette już się nigdy nie rozstanę, chyba, że kiedyś spróbuje brzytwy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz obczaić forum brzytwa.org
Troszkę tam trąci nerdostwem, ale ludzie pomocni i jest masa tematów o różnych maszynkach, mydłach itd.
Tami - @AVATARKUBA122: Obecnie odrestaurowany Gillette Adjustable "Fatboy" z 1958 rok...

źródło: comment_1641473471dcSHjt0VFgyhkI5WZL0xbc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Uri_: @ranunculus: Pędzel dorzucony do listy, poszukam też polecanych żyletek na forach i kupie kilka do sprawdzenia bo szczerze jestem ciekaw czy to aż taka różnica :P

@Tami: Fiu fiu, takim sprzętem można zabić ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio to niezły sprzęt, jak dobrze rozumiem masz też regulacje konta ostrza tak?
  • Odpowiedz
@AVATARKUBA122: Dokładnie. Jak mam jedynkę to mogę pod włos się golić tak jakby żyletki nie było, chyba nawet niemowlak by się nie skaleczył. Głównie używam trójki i golę się codziennie, czasami co dwa dni. Jak miałem ostatni stopień - 9 to bardzo łatwo było mi się zaciąć, i trzeba mocno uważać. Osobiście nie wiem po co to ustawienie. Udało mi się bez krwawienia na 9 ogolić ale skóra piekła niemiłosiernie.

Co
  • Odpowiedz
@AVATARKUBA122: Na Merkura z otwartym grzebieniem dużo ludzi narzeka że jest zbyt łagodny i goli bardzo słabo.A Merkur z zamkniętym grzebieniem jest bardzo podobny do R89 tylko nie ma takiej śliskiej rączki.
O Maszynce Parker 24c i 68s piszą że jest łagodna jak R89 i ma podobną dokładność ale grzebień jest otwarty.
  • Odpowiedz