Wpis z mikrobloga

po obejrzeniu serii o Kubie #bezplanu i #vlogcasha, gdzie pandemia najlepiej obnażyła "wybitny" system socjalistyczny, gdzie państwo trzyma łapę na wszystkim i dojeżdża prywaciarzy, czego efektem jest tragedia zwykłych szarych ludzi - stanie godzinami w kolejkach po podstawowe produkty lub brak produktów, gdzie ciężko jest zdobyć paliwo, JAKIKOLWIEK samochód, czy zapłacić w sklepie nawet gotówką...

zastanawiam się kiedy nadejdzie moment, że oficjalne popieranie komunizmu będzie traktowane przez WHO jako choroba psychiczna lub wysokie stadium niedorozwinięcia umysłowego.

#podroze #bekazlewactwa
f.....a - po obejrzeniu serii o Kubie #bezplanu i #vlogcasha, gdzie pandemia najlepie...

źródło: comment_1641462952A1zcm1XHb60GTeTMfpthKk.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Wedam: specjalnie nie chciałem tego tagować, bo zaraz by się tu zlecieli, a nie mam ochoty czytać tej obronnej sraki.
nie chce też ryzykować tracenia czasu na zapełnianie #czarnolisto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wiedzą, że nie są przez nikogo traktowani poważnie i raczej nie trzeba im tego przypominać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mariecziek: byłem na Kubie zaraz po śmierci Castro i nie było tak bardzo widać tej biedy. Bez turystów Ci ludzie zdechną z głodu. Najbardziej dziwiło mnie to że prawie nikt tam nie łapie ryb chociaż w morzu jest ich pełno. A pani u której byli wyjaśniła że ciężko tam o żyłkę czy haczyki ot taki to system.
  • Odpowiedz