Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem pada do PS5 na OLX na gwarancji (dostałem fakturę do zestawu z Media Expert). Dziś z ciekawości zadzwoniłem na infolinię Sony w celu potwierdzenia czy jest oryginalny. Wyszło, że jest, ale ponoć został aktywowany 1 czerwca (gdzie dopiero go wczoraj otrzymałem i podłączyłem). Według mnie wszystko było oryginalnie zapakowane, pad nie wygląda na używany, a pudełko było zaplombowane. Pani na infolinii mi powiedziała, że ewentualnie mogę reklamować przez sklep, ale u nich bezpośrednio maksymalnie do czerwca. Miał ktoś podobny przypadek lub słyszał o czymś podobnym?
#ps5 #playstation
  • 22
@patozz: jeśli faktura sprzedaży jest w miarę świeża to idź do ME z żądaniem wymiany na podstawie info od Sony. Powiedz że nie interesuje Cię czy to jakiś zwrot czy co ale masz pół roku gwary w dupie.
PS. Ile "zaoszczędziłeś"? :D
@barto125: a skąd ma ME wiedzieć że jest kolejnym nabywcą? Skoro sprzedali towar który był aktywowany pół roku wczesniej to chyba nie jest normalna sprawa?
Chyba że na olx kolejny januszex wymyslił wałek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@utede: kwestia z kiedy faktura. Bo jak z czerwca no to chyba dla sklepu jasne że pad był używany od razu po zakupie. Chyba że sprzedali po zwrocie hehe
@misiekmr: dlatego od razu zapytałem czy faktura na pewno jest świeża. Bo jak kupił pada "nowego" ale faktura jest z czerwca a nie np grudnia to dał się nabić :D jak faktura jest ok, to zostają 2 opcje: albo ME albo ziomuś z olx przyjanuszyli
@utede: @barto125: @misiekmr: @hekktik:
Na początku wspomnę, że faktura na zestaw jest z 24 grudnia 2021, a zakup dokonano 21 grudnia. Co dalej - po telefonach do Sony i ME sprawa wygląda następująco.
ME- po opisaniu sprawy na infolinii przekierowano mnie do działu reklamacji, gdzie została takowa złożona. Sprawa poszła dalej, a jej wynikiem ma być nowy pad, o ile ME dogada się z Sony. Będę informował
@hekktik: I tak i nie. Bo rok jest od Sony które bez problemu wymienia na refurby np jak jest problem z analogiem. Wiec w momencie problemu po upływie roku sprzedawca typy market może już inaczej naprawiac i będzie w plecy. @patozz: Noni git, ważne ze wyjaśnione
@patozz: @utede: jak widac po tym wpisie tak jak mowilem - sytuacja komiczna xd co w zasadzie zyskales? pare miesiecy oficjalnej dodatkowej gwarancji? xd pad albo dziala albo nie, jak nim nie #!$%@? i nie robisz hgw czego to bedzie dzialal. mowie jako posiadacz pierdyliarda konsol i kilku padow do pc, w tym ps5 od premiery.
@hekktik: Zrobił bardzo dobrze. Pady od ps5 niestety się strasznie sypia (głównie analogi) i to często w przeciągu roku- sam już wymieniałem po kilku miesiącach i takich osób jest masa. Wiec te pół roku jest bardzo wartościowe
@utede: nic sie strasznie nie sypie. dam ci maly protip bo moze 1 raz cos kupowales ze tak przezywasz - pierdyliardy ludzi ktorym nic sie nie psuje nie pisza o tym na necie. pare osob ktorym cos sie #!$%@? - owszem.
@hekktik: Ale jesteś ciasny na argumenty xD miałem pełno konsol i tym samym padów i nawet je rozbierałem: analogi są żałosnej jakości i sypały sie już w ps4 bo są IDENTYCZNE. Zepsuły mi sie po paru latach dwa od ps4, zepsuł sie od ps5 po paru miesiącach. Ze wszystkich znajomych tylko KILKU osobom działały pady bez przygód w okresie gwarancji. Poczytaj tez fora PL i zagraniczne. No ale zapewne wiesz lepiej
@utede: jak #!$%@? tymi padami o sciane to moze i tak + widac ze #!$%@? nie zrozumiales co napisalem. no ale fajnie ze koleszka dostal zaplobmowany pad z normalna gwarancja, odkryl ze byl "aktywowany" pewnie testowo w fabryce i zyskal dzieki temu pol roku gwarancji. UAAAAU xd juz lece czytac zagraniczne fota. jezuchryste. xdd
@hekktik: Widać ze nie masz pojęcia ale upierasz się przy swoim- driftujace analogi od rzucania o ścianę… xD twierdzisz ze mało osób ma problemy na podstawie danych z dupy. Typowy wykopek. Bez odbioru