Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś mógłby polecić solidny mikser planetarny z misą, nadający się do wyrabianie ciasta na chleb? Na co zwrócić uwagę żeby posłużył kilka lat? Oczywiście najlepiej jakby był dobry i tani. Jeśli to ma znaczenie, to robię bochenki o wadze około 2 kg (1 kg mąki + zaczyn + woda) raz lub dwa razy w tygodniu, czyli w misie powinno się mieścić do 2,5 kg ciasta na raz. Czy miksery z Lidla dają radę? Mam bardzo dobre wspomnienia z tanim sprzętem z tej firmy i reklamacjami gdy coś nie daje rady. Coś takiego: https://www.lidl.pl/p/silvercrest-profesjonalny-robot-planetarny-1300-w-z-blenderem/p100307542

#chleb
#bojowkapiekarska
  • 11
  • Odpowiedz
daje radę


@BajerOp: Na ile ciasta?

Pod tym moim postem @Tymian bardzo ciekawie wypowiedział się na ten temat. Może coś pomoże w wyborze.


@daddyissues_: To niestety rada wprost z memów "dołóż 5000 i kup coś porządnego".
  • Odpowiedz
@prop: Słuchaj, sama kupiłam robota Kasia plus chcąc przycebulić. Na Kasi jest narysowany chleb sugerujący że można takie rzeczy robić a w instrukcji że mieszadłem można mieszać i wyrabiać tylko ciasto mało zbite. Ciasto na pizzę i ciabattę miesza ale na chleb jest znacznie bardziej zbite, trzeba je długo wyrabiać i po prostu się przegrzewa i wyłącza. Ubijaj pękł mi przy budyniu do ciasta i mimo że na Kasi mam narysowane
  • Odpowiedz
dwóch kilogramów nie robiłem, ale z 800g na pizzę wyrabia bez pierdnięcia


@BajerOp: 800g ciasta czy 800g mąki+ woda? Masz może jeszcze instrukcję obsługi i byłbyś w stanie sprawdzić ile ciasta dopuszcza? 800 mąki to już jak najbardziej akceptowalny parametr.
  • Odpowiedz
Słuchaj, sama kupiłam robota Kasia plus chcąc przycebulić (...) I fakt, nie mam robota Silvercrest. Miałam grilla, dwa ekspresy, toster. Jakość jest podobna jak w Kasi. Ekspresy zaczęły palić kawę po 1-2 latach, grill zaczął piec nierównomiernie i roztrzaskał się w pył przy upadku, toster jest nieużywany więc ciężko powiedzieć. Tak jak ktoś napisał wyżej - opis to oksymoron.


@daddyissues_: Ja patrzę głównie na gwarancję. Robot działa lub nie działa. Lidl
  • Odpowiedz