Wpis z mikrobloga

Posiadam laptopa HP Omen 15 (nowa wersja z Ryzen 7). Wifi działa z full zasięgiem a niestety Bluetooth ma zasięg 10cm przez co działa tylko to, co przyłożę do laptopa. Zdjąłem wczoraj obudowę i nie widziałem aby cokolwiek było odpięte od karty etc. Czy karta wifi (z tego co widziałem siedzi tam jakiś Intel) obsługuje Bluetooth za pomocą anteny wbudowanej a nie tych MAIN/AUX co są za matrycą? Gdyby antena była walnięta to Wifi nie łapało by żadnego zasięgu. #komputery #elektronika #laptopy
Pobierz SosPomidorowy - Posiadam laptopa HP Omen 15 (nowa wersja z Ryzen 7). Wifi działa z fu...
źródło: comment_16413708649BgMeJRSMXRs8AFDgOa8cr.jpg
  • 3
@SosPomidorowy:
Wydaje mi się, że to większy problem niż antena. Większość pierdołek z BT ma antenę pod postacią ścieżki na płytce a spokojnie łapie zasięg 10-15 metrów dalej.

Po fotce nie widać, żeby była tam antena a na pewno producent nie umieścił anteny pod ekranowaniem więc pewnie używa anten wifi albo jedna z nich jest dedykowana pod BT.
@SosPomidorowy:
Tak jeszcze dodam, że to mogą być czynniki środowiskowe. U mojej dziewczyny w "apartamencie" w kurniku było tyle sieci WiFi sąsiadów w eterze na paśmie 2,4 Ghz, że nie dało się używać głośnika bluetooth czy myszki bezprzewodowej z powodu przerywania połączenia.