Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi się wydaje, że stwierdzenie
"Zmiany podatkowe nie wpłyną na wynagrodzenie roczne"
to celowe wprowadzanie w błąd w kalkulatorze na podatki.gov.pl

Kalkulator na stronie ministerstwa zakład z góry, że rozliczałem się dotychczas sam i miałem drugi próg od 85k.
Zakładają, że podniesienie pierwszego progu podatkowego na 120k wyrówna mi straty na pensji.

Kur... chu.. a nie wyrówna!

Przecież w poprzednich latach nie miałem drugiego progu bo rozliczałem się z żoną.....

#polskilad #polskiwal #inflacja #podatki
Dziecko_Proboszcza - Czy tylko mi się wydaje, że stwierdzenie
"Zmiany podatkowe nie ...

źródło: comment_1641360423mIvHZQxt9EEMgvEuonrTLN.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Kazdyziomzbierazlom: mogę dalej rozliczać się z żoną. Chodzi o to, że kalkulator podaje informacje, że w rozliczeniu rocznym nic nie stracę ani nie zyskam w nowym ładzie zakładając, że to dzięki zwiększeniu progu z 85k na 120k. Tylko dla osób które rozliczają się z małżonkiem od zawsze i które nigdy nie były w 2 progu to NIEPRAWDZIWE informację. Tak naprawdę jestem z 200zł/msc w plecy i to fakt. Do tego jestem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziecko_Proboszcza: powinna być dodatkowa gwiazdka "przy indywidualnym rozliczeniu"
Osoby które niewiele przekraczały próg i rozliczały się z małżonkiem stracą nawet 3-5tys rocznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziecko_Proboszcza: a patrzyłeś jak wygląda stawka dla ulgi klasy średniej rozliczaną wspólnie z żoną?
Jeżeli sam przekraczałes 1 próg, a z żoną nie, to stawka z żoną powinna być mniejsza i ulgę dostaniesz większą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziecko_Proboszcza nastepny... ale zabierali Ci w pazdzierniku, listopadzie i grudniu na 6000, a teraz dojedziesz ta sama wyplata do konca, ten kalkulator pokazuje srednia do konca okresu rozliczeniowego. Policz to co daje kalkulator *12 + to co pokazuje kalkulator z wynagrodzen 2021, suma netto bedzie podobna
  • Odpowiedz
@Simple-Man: Nie masz racji , to jest największy wał. Jesli jedno z małżonków zarobi 150tys, a drugie bedzie siedziało w domu to żadnemu z nich nie przysługuje ulga ( ktora jako jedyna naliczana jest przed zsumowaniem).
Małżenstwo pracujace obydwoje -majace po 75tysiecy na głowe odliczą 2x4100 (podwójną ulgę).
Małzenstwo pracuje jedno - majace po 75 na glowe - nie odliczą nic.
  • Odpowiedz
No i masz sredniorocznie, nawet rozliczając się samemu, trochę ponad 100 mniej, wiec i tak tracisz … ale w kalkulatorze masz napisane ze nie wiec kolejne kłamstewko. A o tym problemie trąbie już od samego początku niby 1 próg i 30 k ale hajsu tyle samo co poprzednio z drugim progiem ….
  • Odpowiedz
@Dziecko_Proboszcza: @Cinos: dokładnie generalnie to co jesteś w plecy to (przy rozliczeniu wspólnym) to co zarobiłeś ponad 85k (ale mniej niż 120 max 35k) * 15%. Bo zupełnym przypadkiem na chwile obecna przy 120k (1prog)płacisz dokładnie tyle samo podatków co rok wcześnie przy 85k na 1progu + 35k na 2progu. Ale w związku z tym ze jesteś w pierwszym progu to przy rozliczeniu wspólnym nie odliczysz.
  • Odpowiedz
@mlodzianin: no tak, wtedy rowniez #!$%@?. Dziala tylko jesli żona zarabia mniej, ze sama sie nie kwalifikuje do ulgi klasy sredniej, a druga osoba zarabia za duzo. To wtedy w takim przypadku po zsumowaniu razem zaliczają sie do ulgi.
  • Odpowiedz