Wpis z mikrobloga

  • 0
Gdzie leży problem?
Mój zestaw: Wilkinson metalowy, pędzel Isana+kubek do piany, czerwone proraso, proraso krem przed goleniem
I żyletki... spróbowałem chyba wszystkich z tego filmu https://youtu.be/umUpAvcuDFU i kilka z wykopu jedyne którymi mogę się ogolić 2x (3 przejścia) to feather żółte.
Niektóre żyletki pozwoliły na ogolenie się raz a niektóre ani razu... A gość goli się 5 albo i 8 razy.
Golenie kolejny raz to dużo malutkich czerwonych kropek i uczucie darcia.
Czy ten gość oszukuje czy ja coś robię źle? Jest jakaś tajemnica tutaj?
Gole się tym sposobem od kilku miesięcy i podoba mi się tylko te żyletki...

#golenie #zyletka
  • 14
  • Odpowiedz
@3RRR: Ja nie susze i nie dezynfekuje i golę się przez tydzień.
A moje ulubiene to zielone Astry które szybko pokrywają się brązowym nalotem.
Rapira dla mnie jest odrobinę zbyt mało ostra.
Wilkinsonem,Derby Premium i Isaną goli się tak słabo że wolę jednorazówkę ale od biedy i nimi się ogolę.
I Isany z tego filmu to zupełnie inne żyletki niż Isany które teraz sprzedaje Rossman.
A zwykłe maszynki na ile
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PawelW124 to jak je przechowujesz?
Zielone astry też miałem 5 sztuk i się ogoliłem tylko 5 razy co 2 dzień ... Potem jak bym się golił słabą jednorazowką:/
  • Odpowiedz
Jak wyrabiasz pianę? Bo jeśli z poradników na yt to duża szansa, że robisz źle.
imo ważniejsze jest przygotowanie do golenia, golenie się po prysznicu, wyrobienie piany przed i nałożenie po kąpieli bez wycierania twarzy.
Żyletki dorównujące Feather to ew Kai
  • Odpowiedz
@cotywiesz: Nie używałem Kai ale w internecie mają dziwne opinie.Jedni stawiają je tuż za Featherem a inni mówią że to jedne z najbardziej tępych żyletek.Ale jak coś tyle kosztuje i ma taką renomę to może być w sprzedaży sporo podróbek i stąd takie opinie..
@3RRR: Spróbuj się ogolić z jakimś dobrym żelem do golenia i wtedy się okaże czy to wina techniki golenia,sprzętu czy może techniki wyrabiania piany.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cotywiesz robię wszystko po kąpieli... Namaczam pędzel i kubek w ciepłej wodzie. Nabieram sporo mydła i kręcę w kubeczku z 2 minuty. Nakładam krem przed i czekam chwilę. Następnie nakładam przez dłuższą chwilę wmasowujac. A gdzie przeczytam jak to robić poprawnie?
  • Odpowiedz
@3RRR: Jakie odkażanie. Ja normalnie kładę na półkę maszynkę po goleniu (po przepłukaniu) i zmieniam żyletkę jak się tępi. Jak się pozacinałeś ostro to zrób sobie przerwę ze 2 dni, bo jak ostro się zatniesz to skóra w 24h się nie zagoi na tyle. Grunt to dobry poślizg ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) - dobrze wyrób pianę, najlepiej na twarzy a nie wyrobienie w kubku
  • Odpowiedz