Wpis z mikrobloga

@m0liii: czekamy na dostawy sprzętu (ja od 5 miesięcy). BTW wchodzę to z założeniem, że to kolejna krypto- piramida finansowa ale tym razem oparta na hardware. Najwyżej miło się rozczaruję jeżeli pociągnie dłużej niż 2-3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) W miastach będzie gruba konkurencja w postaci sieci 5G, Amazon też może zalać rynek swoim sprzętem, samo pasmo 886 MHz leży niebezpiecznie blisko internetów i DVB-T i
@hu-nows: ja to wszystko rozumiem aczkolwiek chciałem wejść na teren gdzie ilość hotspotów to 0 w promieniu 100km+ i zastanawiam się czy jeśli postawię 5+ urządzeń w niezbyt zurbanizowanym terenie ( promień 10km+-) to czy będzie z tego jakikolwiek profit. Nie mam problemu z urzadzeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Borntobefit: nie mam pojęcia jak optymalnie rozstawić anteny, jako taki ogląd dają statystyki ze strony explorer.helium.com ale tam 2 koparki w sąsiednich heksach mogą drastycznie różnić się zarobkami, nie wnikałem z czego to wynika, jednemu zakup się zwróci po 2 miesiącach a innemu po 2 latach..