Wpis z mikrobloga

Jaki jest najlepszy sposób na rozwój umiejętności programowania w backendzie na swoją własną rękę jeżeli jest się na poziomie między juniorem a midem? Mam parę lat doświadczenia w zawodzie ale pechem jak trafiam do projektu w pracy (a byłem już w paru), to trafiam do olbrzymich projektów gdzie okazji na wykazanie się jest prawie w ogóle. Przez rozwój umiejętności mam na myśli fakt, że nie mam problemów napisać działający kod ale chciałbym, żeby ten kod był ładnie napisany, z użyciem wzorców projektowych (jeżeli akurat w danym projekcie się przyda), etc

Zacząłem pracę nad swoim własnym projektem i doedukowywuję się czytając książki, ale ciekawi mnie czy to wystarczy, by z automatu pisać coraz lepszy kod. Być może jest jakiś lepszy pomysł podczas którego taka wiedza przychodzi jeszcze naturalniej.

PS: Jeżeli tag #programowanie nie jest trafny (a wiadomość pasuje bardziej na hashtag naukaprogramowania), to opieprzcie mnie w komentarzach i zapostuję ponownie z poprawnymi tagami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki z góry za pomoc ʕʔ
  • 6
@txuri-urdin: da się samemu, ale zajmie to dłużej, lepiej znaleźć pracę gdzie masz code review i doświadczonych ludzi to szybko wtedy się wskakuje na wysoki poziom. W AI / nauczaniu maszynowym ma to nawet swoją nazwę (supervised vs unsupervised learning). Wiadomo lepiej się uczyć na błędach innych, niż tracić czas robiąc je samemu.
@txuri-urdin: Ogarnij i hexagonal architecture i z takich modniejszych event soursing i cqrs (znajomość tych 3 zagadnień to +50 na rozmowach o prace).
Później zrób klona aplikacji medium, jest na githubie taki projekt realword gdzie ludzie robią klona medium we wszystkich możliwych krzycząc i frameworkach. Jak jesteś tylko backend to se ściągniesz frontem i będziesz mógł przeklikac. Jak zrobisz swoje medium to będziesz mógł porównać swój z innymi
Dalej ogarnij coś