Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 276
Jeśli serio jest szansa zatrudnić Pirlo, a wybierzemy polskiego dziada, albo jakiegoś Prandelliego, który od 10 lat jest wypalony, to będziemy przez dekady płakać jak za Podolskim, którego nie chcieliśmy. To byłaby świetna reklama dla polskiej piłki, Pirlo to wielka marka. Racja, że nie miał najlepszego sezonu w Juventusie, ale wykręcił średnią ponad 2 punkty na mecz, zdobył puchar i superpuchar Wloch. Największe sukcesy naszych poprzednich selekcjonerów to 5 miejsce w ekstralasie i średnia 1.54...w ekstrakurnaklasie XD Poza tym to nie była wyłącznie wina Pirlo, Allegriemu idzie teraz zdecydowanie gorzej. To młody trener, który chcę na pewno wiele udowodnić. Może być totalnym niewypałem, albo strzałem w 10, nie mamy wiele do stracenia XD Nuż może wypali, jak Szewczenko w Ukrainie.

Panie Boziu proszę daj mnie Pirlo #reprezentacja #pilkanozna
Pobierz eleganckichlopak - Jeśli serio jest szansa zatrudnić Pirlo, a wybierzemy polskiego dz...
źródło: comment_1641310998NftVaHo5dvcEZhtLgrOoVi.jpg
  • 30
@eleganckichlopak: mnie rozjebuje te żonglowanie argumentami jak się podoba, w zależności od człowieka. Raz ludzie piszą że Pirlo nie, bo co on tam ugrał w tym Juve, trochę pograli chłopaki, jeden puchar a tak to idzie tak se mimo że solidna drużyna. A za chwilę że już lepszy Michniewicz. No tak, bo Michniewicz to wcale też nie zrobił jednego pucharu a potem tak se i zostawił #!$%@? zespół który był solidny
@eleganckichlopak: jako kibic Juve mam kandydaturę Pirlo za nieśmieszny żart, mimo że kocham gościa za to jakim piłkarzem był.

Tyle narzekano na Souse że ten wprowadza jakiś "skomplikowany" system by teraz jarać się kandydaturą Pirlo, którego rozwiązania są jeszcze trudniejsze do wyuczenia dla drużyny a i tak nie przyniosły w Juventusie żadnych efektów poza mocno fartownym czwartym miejscem w lidze.

Prandelli w przeciwieństwie do niego wie jak przygotowywać kadrę, jest bardziej
@eleganckichlopak: oj tak. wlasnie Pirlo mi sie marzy (no chyba, zeby Zidane chcial przyjsc, to wtedy Zidane), najlepiej z jakims ogarnietym polskim zastępcą selekcjonera, ktory moglby mu wskazac paru ciekawszych graczy z naszego podworka.
Najlepsza opcja, bez dwoch zdan.
@eleganckichlopak
@dj_icek
#!$%@? tam z Pirlo. Tu nikt nie pomoże nawet Guardiola czy Mourinho. To piłkarze grają a nie trener. Sam średniak sousa pokazał jest na nich za dobry. 15 min grania wg. Tego co mówił a potem laga na lewego. Płakali bo brzeczek zły, #!$%@? go i co? I #!$%@? osiągnęli. Souse można nie lubić i należy tempic za to co zrobił ale warsztatu mu odmówić nie można
@eleganckichlopak: Zgadzam się z Tobą w 100 procentach, tym bardziej, że jednym z kandydatów jest Michniewicz, który z klubem na podobnym poziomie jeżeli chodzi o ligę (Juve i Legia to kluby z topu w swoich ligach).

Dla przypomnienia Michniewicz w Legia w tym sezonie 0,90 pkt/mecz. (wygrał w lidze z takimi potęgami jak Górnik Łęczna, Warta Poznań oraz Wisła Płock)
@Secla: Mamy 2 piłkarzy z TOPu rozumiejących zaawansowane taktyki meczowe - Zielińskiego i Lewandowskiego. Do tego bramkarz z TOPu, ale bramkarz do taktyki ma tyle co nic. Co z tego, że weźmiemy selekcjonera z TOPu jak nadal nie będziemy umieli wyprowadzać piłki czy skutecznie przeprowadzać ataku.
@MZ23: Bo tu potrzeba czasu, jak będziemy go tracić na takich Brzęczków to nic się nie zmieni. Co z tego, że przyjdzie na rok "dobry" selekcjoner, tu potrzeba z 5 lat min. Sousa co by nie mówić, to zmienników Lewego fajnie zaczął wprowadzać i właśnie w takim systemie po kilku latach jak Lewy odejdzie by wbili się perfekt. A jak zaczniemy kombinować dopiero jak Lewego braknie, to tam naprawdę by nikt
@eleganckichlopak z tym porównaniem Pirlo i Szewczenki to #!$%@?łeś kolego trochę. Owszem Szewa w miarę poukładał piłkarzy w reprezentacji ale zgubiłeś taki jeden zasadniczy fakt. On znał mentalność Ukraińców, porozumiewał się w tym samym języku co jego zawodnicy i widocznie znalazł sposób na to by wszystko funkcjonowało.
Czy Pirlo mógłby w podobny sposób wpłynąć na naszą Reprezentację i to w bardzo krótkim czasie? Śmiem w to wątpić. A przecież szukamy kogoś kto