Wpis z mikrobloga

Znacie może jakąś prostą aplikację na #ios na #macbook w której mógłbym sobie zaplanować powiedzmy 8 godzin pracy siedzenia przed kompem. Chodzi mi o to, że chciałbym na początku dnia wpisać sobie powiedzmy, że 4 godziny piszę jakiś artykuł, później 30 min odpowiadam na maile, 20 min płacę rachunki itd. Zależałoby mi żeby aplikacja pracowała sobie w tle i np informowała mnie powiadomieniem że czas na pisanie czagoś tam, później na odpowiadanie na maile itd. Wiem, że można to sobie zrobić w przypomnieniach ale zastanawiam się czy jest jakaś prosta #appka tylko do tego.

#organizacja #praca #programy #apple #apps
  • 9
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Przy pewnej ilości zadań do zrobienia, gdzie każda jest ważna zapominam popatrzeć na zegarek i często staram się robić kilka rzeczy na raz tracąc czas na przestawianie się na inne zadanie (żeby nie było podałem jakieś przykładowe zadania). Dlatego pomyślałem że taka appka mogłaby mi pomóc zaplanować pracę.

Nie oczekuję, że mnie zrozumiesz bo pewnie masz inną pracę także wyluzuj.
  • Odpowiedz
@m1ck: Przecież nawet standardowy kalendarz Google ma funkcję przypomnień. Zaplanuj sobie w nim dzień, ustaw przypomnienia (np. 10 min przed początkiem zadania) i zobacz czy o to Ci chodzi
  • Odpowiedz
@m1ck: zwykły kalendarz powinien dać radę. Ewentualnie możesz próbować to ogarnąć w jakiejś appce pomodoro. Tylko pomodoro to jest metodologia gdzie pracujesz 20 minut nad dokładnie jedną rzecza, 5 minut odpoczynku(odpisywania na maila, przeglądania wykopu itp) i potem znowu 20 minut pracy. Możesz sobie przypisać listę zadań i ile potrzebujesz 20 minutowych odcinków na wykonanie danego zadania i odznaczasz te które zrobiłeś.

Ja korzystałem z tego na przykład:
https://pomofocus.io
  • Odpowiedz
@dzana: Dzięki za odpowiedź, aktualnie korzystam właśnie z kalendarza systemowego ale zastanawiałem się nad jakąś alternatywą. Przetestuję appkę pomodore
  • Odpowiedz
@comfyStefan: @suqmadiq2ama: uwielbiam takie z dupy komentarze… może tak, może OP potrzebuje czegoś takiego żeby sobie lepiej czas zorganizować? Co wam do tego? Są różne sposoby na zwiększanie produktywności, jeśli OP chce wypróbować taki to jego sprawa.
  • Odpowiedz