Wpis z mikrobloga

@pogop: Kostka masła kosztuje pięć złotych. Libki, które nawet same nie robią zakupów najwyraźniej ubzdurały sobie, że kosztuje conajmniej kilkadziesiąt jak kiedyś ze słynnym chlebem za 20 złotych. xD
  • Odpowiedz
@Phyrexia: spoko w jakiejś promocji od czasu do czasu znajdziesz masło taniej (kup 3x + posiadaj kartę biedronki xD). Sam wczoraj masło kupiłem w stokrotce za 5zł 59gr (było w promocji), ale zdarzały się sytuacje i to dość częste gdzie robiłem większe zakupy np w Auchan i Kauflandzie i nie było masła tańszego niż 6,5zł. I co mam specjalnie jechać do biedronki (gdzie nawet nie jest po drodze), stać w
  • Odpowiedz
@Phyrexia: tylko to nie działa tak. To że dany market ma akurat promkę dla stałych klientów nie zmienia faktu, że cena masła z 19,9 za kg w większości sklepów zbliża się już do 30 za kg
ceneo

Promocyjna gazetka nie jest wyznacznikiem inflacji. Średnia cen jest.
No i nie każdy ma biedronkę po drodze oraz 300 zł zapasu żeby okupić się na kilka miesięcy w samo masło. Spożywane regularnie walnie
  • Odpowiedz
A mogłeś wejść na stronę jakiegoś marketu i kliknąć w gazetki by przekonać się, że mam rację. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Phyrexia: lol, fema wypatrzyła promocję w biedrze na trzy kostki i się puszy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale co jak emerytki nie stać na 3 kostki, tylko na jedną? Wiem, powinna założyć kooperatywę z sąsiadkami i kupić trzy na spółkę. Najlepiej
  • Odpowiedz
@Klimbert: Czy w tym momencie sugerujesz, że 5 złotych to okay cena za masło ale 6,5 złotych to już cena jak za prezent? Przecież obecnie masło kosztuje mniej niż np. 3 lata temu. Dokładnie o tak bezmyślne argumenty mi chodzi.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: zauważ, że w tej biedrze na ulotce jest nawet napisane, że jest limit 3 opakowania masła na dzień :D
Jest to typowy pojedynczy produkt w niskiej cenie aby zachęcić ludzi aby weszli do sklepu. Przy okazji kupią jeszcze coś innego. Ot taka akcja marketingowa :-)
7zł to oczywiście nie jest cena jak na prezent, ale ceny są wysokie. Na takich produktach właśnie to widać bo masło kupuje się często.
  • Odpowiedz
7zł to oczywiście nie jest cena jak na prezent, ale ceny są wysokie.


@Klimbert: Ale w tym rzecz. Ceny masła są niższe niż np. 3 lata temu. Propaganda cenowa w tym przypadku jest dla Was strzałem w stopę jak kiedyś straszenie ludzi cenami chleba. Rozumiesz o co mi chodzi? Libki są oderwane od rzeczywistości i dlatego ich próby przekonania społeczeństwa do Platformy wychodzą im tak słabo. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Phyrexia: ale tamta podwyżka cen masła (2018) była czymś podyktowana. I w tamtym roku (2018) podwyżki cen było widać tylko na maśle, a nie na większości produktów. Kiedyś (nie wiem czy pamiętasz) podobna sytuacja była z cukrem przez pewien czas, że był bardzo drogi.
Ja podwyżki cen widzę i wcale nie jestem oderwany od rzeczywistości. Owszem można przeszukiwać ulotki, iść do konkretnych sklepów po pojedyncze tańsze artykuły, ale chyba nie
  • Odpowiedz