Wpis z mikrobloga

1000 zł za jadę #rower pod wpływem alkoholu i 2500 zł za nietrzeźwość to chyba przesada biorąc pod uwagę jakie szkody może wyrządzić pijany rowerzysta a jakie kierowca
  • 11
  • Odpowiedz
na pohybel pijakom.


@sargento: na drodze bardziej interesuje mnie jakie ktoś stwarza zagrożenie, a nie jakie ma hobby po pracy.
Jeśli wypił tyle, że jego ostrość widzenia jest wyższa niż osoba z katarem siennym, to niech sobie ma te 0,5‰ i jedzie gdzie chce i czym chce.
Najwięcej groźnych dla życia rowerzysty stłuczek powodują osoby trzeźwe.
  • Odpowiedz
@sargento: to tak stary temat, że napisano już o tym prace naukowe.
Owszem, alkohol w niczym nie pomaga.
Ale dopóki nie ściągamy z drogi osób przeziębionych, gorączkujących, w depresji, pobudzonych, a czasem wręcz słuchających nieodpowiedniej muzyki, to ściganie tylko promilowców jest jak mierzenie prędkości tylko na autostradzie.
W Polsce to dodatkowo bezkarne nabijanie statystyk mandatami dla „pana Mietka”, którego wszyscy znają na wiosce, a za alkohol można go złapać z zawiązanymi
  • Odpowiedz
  • 1
@sargento: a co może zrobić pijany rowerzysta samochodowi albo pieszemu? Ani jednego ani drugiego nie zabije, co najwyżej pieszego może potłuc. Jei pochwalam ale nie oceniałbym tych ( jazda samochodem po pijaku vs rowerem) tak samo
  • Odpowiedz
@m4kb0l: ale #!$%@? głupoty, rozpędzony do 30-40km rower o łącznej wadze powiedzmy 90kg z pewnością może wytworzyć tyle energii podczas zdarzenia z np. babcią czy dzieckiem, lecz nie tylko, aby ich czaszka uderzając o beton, tudzież asfalt, się roztrzaskała, albo trolujesz albo nie masz wyobraźni.
  • Odpowiedz
@T1001: i będąc pijanym będziesz #!$%@?ł z górki i akurat uderzysz w babcie? Ja mam na myśli przypadki kiedy w nocy, na chillu wracasz sobie #!$%@? z imprezy bo np. Uber ma stawki 3x
  • Odpowiedz