Wpis z mikrobloga

Dzień Dobry, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia samochodu, zmarł mi ojciec który był jako współwłaściciel samochodu wraz ze mną, miał 30% udziału, dziś kończy mi się polisa, którą odnowiłem, byłem w dwóch biurach i twierdzą wszyscy że taka polisa jest ważna. Ubezpieczenie przepisali na mnie, zapłaciłem i wszystko ok, ale gdzieś w tyle głowy mnie nurtuje co z tym zmarłym ojcem w tych papierach? Mam 2 braci więc przy sprawie spadkowej udziały oni również dostaną. Moje pytanie czy takie ubezpiecznie jest ważne? nie chce za 3 lata dowiedzieć się że polisa była nie ważna i kara do zapłaty bóg wie ile.
#alianz #ubezpieczenia #ubezpieczenie
  • 4
@#!$%@?: ubezpieczenie jest ważne. Do zakończenia sprawy spadkowej, może tak zostać. A jak będziecie już mieli wszystko czarno na białym to można dopisać braci. No chyba, że się zrzekną samochodu i zostanie tylko Twój.
Generalnie do zakończenia sprawy spadkowej wystarczy, że będzie na kogoś ze spadkobierców lub wszystkich - bo wiadomo, że czasami trudno innych zmobilizować, a w niektórych przypadkach tych spadkobierców bywa dużo więcej.
@Salvvador: ogólnie ja mam 70 % udziałów samochodu, bracia wyrazili chęć spisania mi się z pozostałych udziałów, z tym że jeden mieszka na stałe w Australii i będzie za ok 1,5 roku. No nic najważniejsze że polisa nie wygasa, bo kary z tego co czytam są duże. Czyli płacić, i załatwiać jak się spiszą na mnie to wtedy wyrobić dowód w urzędzie miasta i zgłosić do ubezpieczalni tak?