Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi mieszkajacych w #zurych, #szwajcaria. Od tego czwartku migruje do Was, bede mieszkal w Wallisellen.
Praca juz ustawiona, wiem ze po zarejestrowaniu sie w hotelu musze isc zarejestrowac swoj pobyt. Mam watpliwosc gdzie. Dwa potencjalne adresy mi wyskakuja:
Zurych - Berninastrasse 45, (urzad migracyjny, zurych)
Wallisellen - Zentralstrasse 9 (rejestracja mieszkancow Wallisellen )
#pytanie gdzie powinienem isc? Pamietacie gdzie sie rejestrowaliscie?
  • 9
@saturn14 @admiral88 to może jeszcze dodam, że papier który dostajecie w gemeindehaus przy rejestracji przyjazdu do kraju jest bardzo ważny i lepiej go nie zgubić. Dzięki niemu można załatwić trochę spraw które w innym przypadku wymagają permitu - na przykład otworzyć konto bankowe. Data rejestracji przyjazdu to również start ubezpieczenia zdrowotnego, jest 90 dni na wybór firmy lub zostanie ona wybrana automatycznie.

Co do samego permitu, to załatwianie tego jest moim zdaniem
@admiral88: powodzenia, trzeba trochę cierpliwości, ja miałem jeden z najgorszych startów możliwych, począwszy od bycia gonionym na bombach przez straż graniczną kończąc na złamanej ręce z przemieszczeniem w pierwszym miesiącu pobytu, jednakże żyje się spoko i warto się przemęczyć.
@NissanZ32: O kurde to rzeczywiscie początek miałeś gruby. Ja póki co odnajduje się nieźle ale boje się że właśnie zapeszyłem.
A jak już jest z ręką OK? Jak potrzebujesz pomocy z jakimś targaniem to daj znać- sam kiedyś przechodziłem przez grube złamanie i wiem jak ciężko może byc