Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Skończyłem robić gładzie w całym mieszkaniu. Nie jest perfekcyjnie, ale jest tanio..., ale jeszcze szlifowanie jest przede mną i robienie poprawek, jak się do tego zabrać?

1. Zeszlifować najpierw siatką 80-120, później 150-200.
2. Położyć gładź w miejscach niedoskonałych.
3. Szlifowanie miejsc gdzie były poprawki.
4. Zagruntować za pomocą wałka.

Czy tak to powinno wyglądać? W jakiś sposób zaznaczanie na ścianach zauważone mankamenty?

Chciałbym dopracować ściany do perfekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 32
  • Odpowiedz
@R__R: Szlifujesz jako tako, odkurzasz wszystko i malujesz śnieżka eko + grunt + pigmentu czarnego kropelkę. Poprawki robisz akryl putz LT22. Kropla pigmentu żebyś widział gdzie dotrzeć i później zagruntować. Szkoda ze dowiedziałem się o tym sposobie po zrobieniu połowy domu :/
  • Odpowiedz
@dzazzio: Ciekawy pomysł. Robiłem wszędzie Atlasem GTA, który jest biały... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trochę się tego pigmentu obawiam, że za mocno dowalę i zjebię całą pracę. Kolor docelowy to biały/jasnobeżowy.
  • Odpowiedz
@R__R: Ja teraz w łazienkach robię sufity z GTA. Cała chata w knaufie z wiadra, no ale mniejsza. Na 10litrowie wiadro śnieżki eko dajesz 2.5l najpodlejszego, najtańszego gruntu i krople czarnego pigmentu. Wychodzi kolor lekko szary, bez problemu farby go przykrywają na raz.
Tez robiłem bardzo dokładnie i precyzyjnie. Na jednej ścianie 100 poprawek, tylko ze połowy zapomniałem dotrzeć bo nie widziałem wszystkich no i lipa bo już sobie malujesz a
  • Odpowiedz
@R__R: Robiłem sam po raz pierwszy gładzie w całym mieszkaniu na tynku gipsowym. Też używałem atlasa GTA. Nakładałem wałkiem, rozciągałem jakąś packą 50cm. Jechałem od razu siatką 220 i szło całkiem fajnie z latarką. W narożnikach szlifowałem kostką odpowiednio przyciętą nożyczkami, żeby nie robić rys na drugiej ścianie czy suficie. Na to szła farba gruntująca tikkurila premier czy jakos tak, a potem tikkurila optiva 5. Wyszło jak na pierwszy raz idealnie.
  • Odpowiedz
@dzazzio: a jakbym dał na odwrót pigment, do gładzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miałbym białe ściany po farbie gruntującej + szare poprawki gładzi. Niewielka różnica, ale mnie bardziej przekonuje :D
  • Odpowiedz
@R__R: @wszystko_wiem
Jak oceniacie stopień skomplikowania zrobienia gładzi samemu bez doświadczenia? Też planuję użyć GTA i próbować samemu, bo ceny za robociznę mnie powalą. Wiadomo, jak będę robić sam to nie oczekuję spektakularnych efektów zadowoli mnie poziom słabego wykonawcy z rynku.
  • Odpowiedz
@matkop89: zero skomplikowania, to prosta robota. Kup dobrą szpachlę na około 50cm i leciutko zagnij jej końce, żeby nie robiła rys przy równaniu gładzi. Dolewalem też jakieś 100-150ml wody na wiaderko i dokładnie mieszałem. Kup odpowiednie mieszadło, bo takim do zaprawy tylko sobie napowietrzysz gładź. Możesz zacząć od najmniejszych ścian i tam się szkolić. Używaj światła już przy zaciąganiu szpachlą, to unikniesz dziur. U mnie w mieszkaniu od stanu deweloperskiego nie
  • Odpowiedz
@wszystko_wiem: dzięki za informacje powodzenia w dalszej części prac. Ja planuję możliwie dużo zrobić sam. Jak mam zapłacić i ma być spierne to wolę spier*ić sam. Zapewne dość szybko w mojej głowie pojawi się obraz z mema "gdyby człowiek wiedział ile z tym roboty to by się za to nie brał" XD.
  • Odpowiedz