Wpis z mikrobloga

Girarowe mirki posiadające stratocastery, nie denerwuje was pozycja pokrętła volume? W sumie na początku mi to nie przeszkadzało, ale od kiedy to zauważyłem to mnie to niesłychanie denerwuje xd. Otóż trzymając rękę na mostku np. w celu palm mute pokrętło to znajduje się dokładnie w tym miejscu gdzie znajdowałby się mój palec (trzymam zazwyczaj rozluźnioną rękę i opieram małym i serdecznym palcem o powierzchnię gitary. #gitara #gitaraelektryczna
  • 18
@Opioider: Nie zauważyłem żadnych poważnych wad. Jest na tyle dobrze, że nie myślałem o oddaniu jej do lutnika. Wymagała tylko delikatnej regulacji. Z tych mniejszych wad to siodełko gryfu ma nieco zbyt wąski slot struny D i przez to się potrafi przyblokować czasem. Kosmetycznie mam 2 malutkie ryski na tylnej części gryfu. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. Potencjometry działają poprawnie, a są głosy, że jest z nimi jakiś
@4517974:

tych mniejszych wad to siodełko gryfu ma nieco zbyt wąski slot struny D i przez to się potrafi przyblokować czasem.

To weź to wywal i wstaw GraphTech TUSQ. Koszt jakieś 50 zł, a jak to zrobić samemu jest mnóstwo tutoriali na yt.
Najlepszy upgrade, jaki można zrobić w gitarze bez blokady od Floyda.
@4517974: Widziałem tą gitarkę kiedyś, ale nie mogłem jej wypróbować i nie znalazłem wielu opinii, więc kupiłem inną. Prownywałeś ją np. do Fendera MiM? Albo squire CV?
@trtrtrtr: Nie, bo nie brałem tych gitar pod uwagę, odrzucają mnie wizualnie. Generalnie to nastawiałem się na PRS Standard 22, ale akurat praktycznie wszędzie był niedostępny. No to poszukałem alternatyw i trafiłem na Sire. Kupiony online po przeczytaniu opinii i obejrzeniu filmików na YT, bez macanki czyli z lekkim ryzykiem.
@trtrtrtr problemów nie mam, i nawet sobie cenię to położenie bo można czasem się pobawić głośnością małym palcem. A jak Cię irytuje za bardzo to płytkę z konwersją kup i po problemie.