Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wszystkim w nowym roku,

za jakieś 7-9 miesięcy będę odbierał mieszaninie deweloperskie i mam pytanie o jakieś rady, rozwiązania, błędy, pomyłki, których warto uniknąć co do wykończenia takiego mieszkania.

proste rzeczy mam zamiar robić sam (malowanie, składanie mebli czy panele z asysta ojca). budżet max 2tys na m2 - ale realnie chce 1,5tys (wykończenia budowlane +łazienka + kuchnia + lóżko + ze dwie szaf przedpokój - reszta kiedyś z czasem stopniowo bo parę starych mebli mam). W planach na ten moment raczej "ikea" mode :)

Chętnie poczytam od czyichś doświadczeniach bo to zawsze bardzo wartościowe i oparte na praktyce, no i jest zapewne dużo aspektów, pomysłów, potencjalnych błędów z których nie zdaje sobie sprawy.

mieszkanie standard 47m2 dwa pokoju (salon kuchnia, sypialnia i łazienka)

może ktoś zna jaki post/blog z ciekawymi poradami/rozwiązaniami już cos tak czytam ale może ktoś cos podrzuci ciekawego zawsze szersza perspektywa.

Z góry dzięki za każde info (linki, polecane produkty, pomysły itp)

#nieruchomosci #remont #wykonczenia #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #remont #budownictwo #mieszkanie
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateja888: jestem na etapie wyykanczania mieszkana ale mam ekipe bo jestem rozowy pasek co nie umie w remonty, jak cos moge sporo opowiedzieć bo to niekoncząca się opowieść :D zaczyna się od tego ze trzeba sie przygotować na nieprzewidziane wydatki a wszystko drożeje. jak masz ochote pogadać napisz priv, podzielę się moją tajemną wiedza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mateja888: na początek polecam malować tylko na biało i nie bawić się w kolory, przez pierwsze 3-5lat budynek będzie się "układał" i na ścianach przeważnie pojawia się tyle pęknięć i rys, że dopiero po nich i ich maskowaniu można iść w jakieś fajniejsze kolory, których potem nie będzie trzeba aż tyle poprawiać
  • Odpowiedz
@mateja888: jeżeli dokładnie oszacowales budżet to na samym końcu pomnóż go razy 1.5 lub w tych czasach 2.
Ikea mówisz? Poczytaj o podwyżkach w tym sklepie. Poza tym braki produktów też daja się we znaki.
  • Odpowiedz
@macieyy: tak to prawda ale zdaje sie ze jak u nich to wszedzie indziej tez drozej z tego co sie orientowalem, u "lokalsow" bardziej gdyz nie maja pozycji negocjacyjnej/efektow skali, ceny energii i inne, wiec finalnie i tak pewnie ikea bedzie tansza ale to za pol roku wiele sie moze zdarzyc
  • Odpowiedz
@mateja888: łoo panie, kuchnie najlpiej zaprojektuj z ikei, zaslepkami ci to dopasuja, a wychodzi o niebo taniej niz u stolarza, nie wiem czy gładzie sa potrzebne, chyba ze planujesz miec gołe sciany i maja byc wizytowka mieszkania, zaprojektuj dobrze rozmieszczenie gniazdek i włączników, zaklep juz goscia od lazienki i pilnuj go zeby Ci nie zrobił gowna bo czesza kase jak za prezydenta
  • Odpowiedz
@wykop_hejter: dzieki, no jakiegos kgoscie od odbiorow zamowie niech to sprawdza bo ja sie nie znam a on wylapie wiecej, tak weglowy ale i tak przenisoelm ustawienie kuchni zeby ta rura ewentulanie byla jak najkrotsza
  • Odpowiedz
@mateja888: Wziąć jakiś dobrych fachowców na odbiór, firmę to wystawi papier z odbioru. Kontrolować śćiany, piany kąty, parapety wykończenie balkonu, sprawdzić gniazdka, sieciowe pisać protokuł bo będzie z czego urwać albo niech naprawiają, niczego nie odpuszczać
  • Odpowiedz
budżet max 2tys na m2 - ale realnie chce 1,5tys


@mateja888: Zapomnij. Nie przy obecnych cenach. Dołóż do budżetu jeszcze 1k/m2, lekko. W tym roku wydałem chyba ze 120k na mieszkanie o podobnym metrażu, a jeszcze nie skończyłem xd

W planach na ten moment raczej "ikea" mode

Przynajmniej nie oszczędzaj na podłogach i łazience. Dobrze jest mieć to dobre, a potem zmiana to
  • Odpowiedz
@mateja888:
1) poszukaj firmy, która sprzedaje drzwi i panele z montażem, drzwi niech Ci zamontują, a panele sprzedadzą z 8% vatem.
2) wybierz sklep z płytkami, który w cenie robi wizualizację.
3) odpływ liniowy w podłodze, a nie jakieś brodziki jak w średniowieczu
4) meble w kuchni do sufitu, a nie łapacze kurzu z 5 cm prześwitem.
5) umowa z wykonawcą
  • Odpowiedz
3) odpływ liniowy w podłodze


@Endorfinek: Pozdro w bloku jak to się zapcha. Sam nie mam, ale sporo się naczytałem przed planowaniem.

@mateja888: Co do łazienki - jak wrzuciłem na mirko że wstawiłem sobie normalną pełną wannę to mnie ukrzyżować chcieli, ale polecam - po podróży, treningu czy ciężkim tygodniu wskoczenie do wanny
  • Odpowiedz
@Kenpaczi: Taaa, z numerem partii się lekko przejechałem jak dokupywałem.

W każdym razie - dlatego dopisałem "podobno" - u mnie 'majster' ostro na płytki narzekał, brałem z Leroy Merlin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dla mnie wygląda spoko, ale jak się przyjrzeć bliżej to coś tam widać że nie jest idealnie w kwadracie równo.
No, ale nikt nie będzie z tego strzelał - o sprawie zapomniałem,
  • Odpowiedz
  • 1
@mateja888 zaczynając od odbioru od dewelopera weź firmę która się takimi rzeczami zajmuje może wyjść sporo baboli o których nie będziesz miał pojęcia. Najlepiej posiadać jakiegoś znajomego kierownika budowy który na bieżąco będzie sprawdzał etapy remontu. Lepiej wydać dwa trzy tysiące niz później bujać się z nierzetelnym deweloperem albo budowlańcami.
  • Odpowiedz