Wpis z mikrobloga

Podsumowałem mój pierwszy wypad do kopalni araxos.

Inwestycja w skill pozyskiwania zasobów u kierownika stoczni, od 30 do 90 poziomu to jest 60 poziomów x 15 złota każdy czyli 900 złota. Inwestycja w 5 kilofów (kupiłem 7 ale na 90 poziomie wystraczyło 5) to 5x45 = 225. Wejście do kopalni darmowe w ramach gildii. Razem 1125 złota.

Urobek przy poziomie 90 wydobycia to około 170 bryłek złota, tutaj mogłem się pomylić. Minus 5 bryłek na łapówkę żeby przejść w zamkniętą część kopalni, no i minus 5 bryłek na wyuczenie 5 kolejnych poziomów u lokalnego dziadka górników. 160 bryłek z czego połowę mi zabrano, sprzedane u lokalnego kowala po 14 złota za sztukę więc zarobek 1120 złota.

Wynik - jestem w plecy 5 sztuk złota :D

Przy czym nie wydawałem 10 bryłek na ochronę, nie wydawałem 7 bryłek na spanie w łóżku(zarządcy komnaty z łóżkami wypłaciłem listwę na pysk a nie 7 sztuk złota), nie wydawałem 2 bryłek jako okup dla skorumpowanego strażnika (ten też został powalony na cyce).

Aha i przemyciłem do środka swoją zbroję i miecz, inaczej bicie strażników chyba byłoby niemożliwe w 2 rozdziale...

#kronikimyrtany
  • 11
  • Odpowiedz
@jedrek1212: przed rozmową ze strażnikiem pilnującym wejścia, wyrzuć z ekwipunku (alt) to co chcesz sogie zostawić. Potem z nim rozmawiasz, ten zabiera ci wszystkie graty, a swoje możesz podnieść i już ci nie zabierze. Zabierze tylko pancerz araxos jak będziesz próbował koło niego przejść także musisz mieć jakiś inny.
  • Odpowiedz
@ministertornister: Ogólnie to kopanie tam jest średnio opłacalne, bo tylko traci się czas a tak jak wyliczyłeś zarobek mizerny. W późniejszych rozdziałach jak sie tam wejdzie, to i tak nawet jak wyniesiesz te 1200 na czysto to na potkę stałą u alchemika nie starczy xD
  • Odpowiedz
@jedrek1212: to samo zrób podczas rozmowy z gościem z którym ustalasz kontrakt i który sprawdza twoje umiejętności. Jak nie masz kilofa to ci da, a potem zabierze. Jak masz swój to nie dostaniesz, ale i tak ci go zabierze bo błąd w grze więc jesteś kilof w plecy. Wywal swoje kilofy, zagadaj z nim, wydobądź bryłki z rudy, wyrzuć kilof który dostałeś, i idź oddać bryłki. Podnosisz swoje kilofy i jeden
  • Odpowiedz