Wpis z mikrobloga

#ebook

Mirki i Mirabelki, muszę kupić nowy czytnik bo mój Kobo Glo HD przestaje kontaktować.

I teraz pytanie co wybrać?
Nowy Kundel 6.8"
Kobo Libra 2 7"
Kobo Sage 8"

Czy może jakaś inna opcja?
Onyx? Pocket?

Chciałbym coś większego niż 6", osobiście skłaniam się ku któremuś Kobo ale ich design trochę mnie odrzuca, jednak wolę tradycyjne "lotnisko" na dole niż po boku.
  • 18
@Dibhala: stać. Tylko w UK słabo z dostępnością Onyxów w sklepach.

Myślałem nad Onyxem Leaf bo nawet mi się wygląd podoba ale nie jestem pewien, skąd pytanie co warto wziąć pod uwagę.
@Admast: to wysoka jakość za którą idzie cena
dodatkowo są to cyfrowe notatniki z możliwością instalacji zgredoidowych apek, więc jeśli chcesz wycisnąć więcej funkcji z czytnika niż tylko ebooki to w sam raz

natomiast jeśli tylko ebooki to knedel oasis3 ma 7"
czy kierunkowość czytnika (choć samodzielnie obraca ekran jeśli zmieniasz rękę) ci siądzie to inna sprawa, ale jakościowo brałbym w ciemno
@Dibhala: te wszystkie dodatkowe "bajery" są mi do niczego nie potrzebne. Tylko książki, nawet nie audiobooki.

Kindle średnio bo wolę epuby, ale w naj wypadku będę konwertował.
@Admast: Jak nie potrzebujesz notatniko-tableta tylko czytnik, to spokojnie możesz odpuścić Onyksy i zostać przy Kobo. Masz przyzwyczajenia a to bardzo dobre czytniki. Chyba, że Ci czegoś w Kobo brakuje...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Admast: używam Onyx Boox Air od około miesiąca do Legimi i Kindle, przeczytałem na nim jakieś 20 książek i jestem bardzo zadowolony. Rysika raczej nie używam, ale fajnie, że jest w zestawie.
@Cyfranek: nie, nigdczrgo - może poza ilością csli6, dlatego szukam alternatyw zanim wskoczę na Kobo Libra 2 (Bo Sage to w sumie +£100 za ekstra 1 cal, to mimo że mnie stać to bez sensu na dłuższą metę)
@Admast: Pod względem sprzętowym Kindle Paperwhite 5 i Kobo Libra 2:
- ekran w Kobo ma jaśniejsze, ale i bardziej szare tło. Skutkuje to trochę lepszym kontrastem w Kobo, ale patrzenie na ekran Kindle jest przyjemniejsze (bo tło ma bardziej kremowe);
- wypełnienie czernią tekstu podobne;
- Kobo ma żyroskop, więc obraca tekst wraz z obracaniem czytnika (można wyłączyć) i robi to błyskawicznie;
- Kobo ma fizyczne przyciski zmiany stron;
-
@Cyfranek: Dzieki za szybkie opisanie.

Na załączonych zdjęciach mam wrażenie że tekst wygląda lepiej na Kobo, jedynie można się przyczepić do cienia ramki powodowanego przez wgłębienie.

Ogólnie książki mam w .EPUB, czasem coś się trafi w Mobi ale to konwertuję na szybko w Calibre, więc na upartego mogę to robić w stronę jedna lub drugą.

Chyba zdecyduję się na Kobo mimo że nie podoba mi się do końca wygląd, to przyciski