Wpis z mikrobloga

Odpaliłem po prawie 2 latach #eu4 (to był błąd). Dwa pytania bo widzę zmiany:

1. Najemnicy - dawniej klikało się po prowincjach i rekrutowało jak zwykłe wojsko, teraz widzę, że opłaca się od razu całe armie. Czymś jeszcze się to różni?
2. Kompanie handlowe - były tylko w Azji i Afryce a teraz mogę zrobić w Europie. Gram Chorwacją, opłaca się zrobić kompanie w node Wenecji czy lepiej zrobić z tego state?
  • 9
@Akwer:
1. Teraz nie rekrutujesz pojedynczych jednostek, tylko całe kompanie najemników. Maja one swój manpower i często swojego generała. Po wyczerpaniu ich manpowera trzeba je usunąć.
2. TC można dodawać teraz w każdym subkontynencie innym niż twój, jeśli dobrze to kojarzę.
@Akwer: 1. Poza tym że rekrutujesz konkretne armie najemne z własnymi dowódcami (choć możesz dać własnego jeśli nie mają) i czasem określonymi bonusami, to mają te armie też swój limit manpowera, więc jak się im skończy to trzeba usunąć stacka i wziąć innych, a usunięta kompania jakiś czas będzie się regenerować. Poza tym chyba niewiele nowego, rekrutowanie ich zabiera profesjonalizm, więc później już ich chyba nie warto brać.

2. Kompanie można
@czmaja: @melquiades: jeszcze jedno... jak dobrze pamiętam to żeby atakować państewka z imperium wystarczyło być w sojuszu z Austrią. Jestem z nimi w sojuszu i nic z tego, kogo bym nie chciał atakować to automatycznie jako cesarz Austria staje po stronie atakowanego. Coś można zrobić w temacie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akwer: najłatwiej to chyba rozwiązać HRE w takim wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Austria zawsze stanie po stronie cesarstwa (chyba że ma atakowanego przez ciebie na rywalu)
@Akwer nie no, zawsze cesarz ma dużo punktów na rzecz obrony członków HRE. Sam sojusz odkąd w to gram nigdy nie straczyl żeby ich atakować. Jeśli nie jesteś w HRE to możesz jedynie czekać na moment aż Austria będzie z kimś walczyć i nie odpowie na wezwanie, albo na zmianę cesarza na słabszego. Najlepiej wzmocnić się podbojami poza HRE na tyle żeby sklepać tę Austrię xd
@melquiades: nie chcę się spierać dla zasady ale pamiętam że cesarz bronił zawsze "free cities" ale innych można było lać jeśli się tylko było z nim w sojuszu + dobre relacje. Trudno albo źle pamiętam albo to zmienili, tak czy siak nie za dobrze dla mojej obecnej rozgrywki :D
@Akwer jeśli jesteś w HRE to broni tylko wolnych miast, a jeśli jesteś poza to broni wszystkich członków i robi to praktycznie dopóki nie jest poważnie osłabiony jakąś wojną. Gram w to jakieś dwa lata już i pamiętam że zawsze tak było