Wpis z mikrobloga

Dziewczyna oddała auto do warsztatu clio 1.5 dci 2008 rocznik, padły świecie i jakaś pompa. 45 tysięcy przebiegu. Koleś z warsztatu dzwoni, że naprawa 8 tysięcy albo może go kupić za 6 tysięcy. Obstawiamy ile tak naprawdę chce na tym zarobić? Według mnie byłby na plusie koło 7 kafli #motoryzacja
  • 21
  • Odpowiedz
@Pismak: 1.5 dci pewnie na zasilaniu Delphi, czyli silnik, którego nie chciałbym nawet nowego. Dziwne, że ledwo 45 tysięcy i padło. 8 tys. zł to gruba przesada, ale jak faktycznie siadło, to regeneracja pompy i wtryskiwaczy razem z robocizną wyjdzie 5-6tys. zł. Przy tym trzeba też zdemontować bak i wyczyścić cały układ paliwowy.

Dziwne dla mnie, żeby nagle padły świece, za to układ wtryskowy w tych szrotach potrafi się zepsuć
  • Odpowiedz
  • 0
@white_duck: u mnie przy clio 2 z takim samym silnikiem naprawa kosztowała jakieś 1.700. Regeneracja pompy, czyszczenie układu, używane wtryski i jeździ tak już odpukać pół roku.

@Pismak: skąd jesteś? Bo jak coś to wpadaj do Piły. Tutaj duzo tego robią, bo na elkach clio są
  • Odpowiedz
@Pismak: w każdym razie nie słuchaj tego mechanika. mi pierwszy podobnie wycenił robotę, a zrobiłem znacznie taniej. Swoją drogą w Kaliszu też clio są na elkach, więc chodliwy pojazd. Zrób tak, sprawdź jakie masz wtryski, łącznie z numerem wtrysków, jak nie będziesz wiedział co i jak popytaj na klubclio.pl, są bardzo pomocni. poszukaj takich na allegro, najlepiej od kogoś w pobliżu, pojedź ze sprzedawca na sprawdzenie ich na specjalnej maszynce
  • Odpowiedz