Wpis z mikrobloga

mirki, potzebuję podpowiedzi w kwestii #elektryka #smarthome.
Otóż mam w salonie kabel wystający z sufitu, pomyślany jako zasilanie do lampy. Chcę go przerobić na zasilanie dla projektora który będzie tam podwieszony - chcę tam zamontować małą skrzyneczkę w której ogarnę kable i do tego chciałbym w niej zamonować przełącznik, który pozwoli mi na załączenie zasilania przez WiFi (sterowanie np. z poziomu alexy) i z ręki. Coś jak inteligentna wtyczka picrel, tylko bez samej wtyczki. I najlepiej żeby to się dało jakoś ładnie zabudować. Jest coś takiego na rynku?

I jeszcze jedno, czym dodatkowo zabezpieczyć to zasilanie dla projektora (o ile to w ogóle ma sens)?
bidzej - mirki, potzebuję podpowiedzi w kwestii #elektryka #smarthome.
Otóż mam w sa...

źródło: comment_1640948311sNkCy8iDbUynLof5HHhPKu.jpg

Pobierz
  • 8
@gski: szukałem, nie znalazłem nic konkretnego, wszystko albo typowo wyłączniki oświetlenia domowego albo takie przełączniki jak wyżej, z przyciskiem "pomocnicznym" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bidzej: skoro to kabel do lampy mial byc po pewnie jest w jakiejs puszcze na wyskkosci reszty wylacznikow. Zakladasz normalny lacznik jak w calym domu a pod nim cos na wifi i z bani. Z drugiej strony po co to zasilanie tam wylaczac?
skoro to kabel do lampy mial byc po pewnie jest w jakiejs puszcze na wyskkosci reszty wylacznikow. Zakladasz normalny lacznik jak w calym domu a pod nim cos na wifi i z bani.


@Voyo: no jest, tylko że w rzędzie z 2 innymi lampami, nie chciałbym żeby ktoś w czasie jak projektor chodzi nagle go wyłączył, bo szukał światła :)

Z drugiej strony po co to zasilanie tam wylaczac?

w sumie