Wpis z mikrobloga

@orki_z_majorki: te internetowe rezerwacje numerków to jest czasem rak jak się trafi na mentalny beton. Idziesz z numerkiem 5, na miejscu zastajesz numerek 7 i 8, w gabinecie jest 6 i już się musisz ze starymi dziadami kłócić, że jesteś przed nimi.

Powinni orientacyjnie zapisywać 3-4 osoby na konkretną godzinę i wydawać numerki na miejscu.
  • Odpowiedz
@orki_z_majorki: Jedyny normalny system to system numerkowy. Szkoda ze tak mało przychodni go stosuje. Potem mamy takie kwiatki, ze ma się na np 9 rano umówiona wizytę, a stare baby co maja na 12 siedź już tam od 7 i robia tylko sztuczny tłum i się wpychają…
  • Odpowiedz
@orki_z_majorki: Profilaktyka, robienie badań itd, to jedno, natomiast nie jestem przekonany, czy taki luxmed by się cieszył, kiedy by musiał za twoje 900zł miesięcznie pokrywać koszty operacji złamanych nóg, leczenia onkologicznego, itd. Jakby faktycznie wyższa składka zdrowotna oznaczała zwiększenie kadry medycznej, jakości opieki i leczenia, to nie miałbym nic na przeciw, mimo że mój tato i mama przez całe swoje życie oprócz operacji wyrostka nie skorzystali z opieki medycznej i
  • Odpowiedz
@orki_z_majorki: @orki_z_majorki: @bobikufel: z filozoficznego punktu widzenia jest to sprawiedliwe, tak samo jak podatek progresywny.
Stoicie po prostu po jednej stronie i o tym wiecie. A co gdybyście nie wiedzieli czy będziecie zarabiać 2000 zł czy 15k? Wolę taki system niż taki w którym zarabiałbym 2k a wizyta w szpitalu kosztowałaby 15k.
A jeżeli zarabiałbym 15k to nadal byłoby mnie stać na opiekę medyczną.

Problemem jest
  • Odpowiedz
@TaSQ: Tak działa cały system ubezpieczeniowy, milion ludzi płaci i nie skorzysta, a 1000 trzeba wypłacić. Tylko tak jak piszesz więcej zapłacimy za to samo szambo które trwa od lat…
  • Odpowiedz
W luxmedzie czy innej prywatnej za 900zl miesięcznie by na rękach nosili xD


@orki_z_majorki: Ale jakbyś poważnie zachorował i wymagał drogiego i długotrwałego leczenia to by Ciebie #!$%@? na zbity pysk. Prywatne ubezpieczenie jest fajne dopóki człowiek poważnie nie choruje. Prywatna opieka medyczna robi tylko to jest opłacalne finansowo.
  • Odpowiedz