Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób z branży. Jak np taka świeża dokumentacja reduxa - która rekomenduje rożne kwestie związane z porzucaniem class komponentów / connect / props - dispatch to state. To wszystko na rzecz nowych hooków / toolkitów itp, ma się do rzeczywistości ?

Raczej używam świeżych rzeczy, tworząc projekt / ucząc się, ale ostatnio wpadły mi arty eriksona - takie pierdy z dokumentacji o enkapsulacja Reduxa i ogólnie jak projektować modułowo aplikacje.

Na swoim przykładzie pisząc coś nie używałem nigdy connect - nawet typując z TS, jakieś totalne podstawy zawsze opierdałem się na hookach bo po prostu łatwiej / czytelniej.

Dostałem taki kodzik, prostego cruda z legacy ? ( To chyba nie jest legacy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). I miałem rozkmine.

Czy jako osoba ucząca się / piszaca coś do szuflady jest sens czytać stary styl pisania i się go w jakimś stopniu uczyć ? Czy lepiej tylko kojarzyć a czas spędzić jakoś wydajnej - na uczeniu się czegoś innego, pogłebianiu hooków / ts itp

Mam nadzieje że skumacie o co mi chodzi. Te przykłady co oglądałem nawet nie były jakieś bardzo stare.
Gość używał toolkita, ale generował normalnie akcje i nie używał hooków

#programowanie #nauka #react #redux
  • 4