Wpis z mikrobloga

Jezu jacy debile tam pracują to głowa mała to bug jak u studenta pierwszego roku. Ale spoko defi jest bezpieczne i możemy tam wrzucać oszczędności życia i planować na tym emeryturę.

https://medium.com/immunefi/polygon-lack-of-balance-check-bugfix-postmortem-2-2m-bounty-64ec66c24c7d

I wcale mnie to nie cieszy bo chciałem wrzucić trochę większe (jak dla mnie) sumy w stablach na staking. Ale skoro same blockchainy maja takie błędy to jak to wygląda w ekosystemie :/

#polygon #kryptowaluty
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@banciur: Nawet jakby gość wykorzystal ten bug, twoje stablecoiny by były bezpieczne. Wbrew pozorom zobacz ile osób przegląda smart contract takiego aave, które jest forkowane tysiące razy w porównaniu do jakichś funkcji w smart kontrakcie matica
czemu jakikolwiek inny pomysł niż "będę tam spekulował sobie na boczku" jest zwyczajnie głupi.


@Filipterka25: Ja tez tutaj często staram się prostować taki optymizm ale do tej pory wierzyłem ze same blockchainy są raczej bezpieczne tylko projekty są budowane przez debili wiec chciałem wejść z większą sumą (ok 10% moich zasobow) w ekosystem polygona i podzielić ją na 3 projekty.
A tutaj idiotyczny błąd w infrastrukturze :/
@najmniej4znaki:

twoje stablecoiny by były bezpieczne

No właśnie nie jestem taki do końca przekonany. Idea jest taka ze mam fiata i chce żeby pracował. Wymieniam go na stable, wrzucam polygon -> curve (aave) -> beefy. To znaczy ze jest 5 elementów które może zawieść. Blockchain jest tym na którym opierają się wszystkie pozostałe. A skoro ten błąd był naprawdę elementarny to jakie inne czekają za rogiem.

Wbrew pozorom zobacz ile osób