Wpis z mikrobloga

Kosmos: ostateczna granica. Tam gdzie żaden człowiek wcześniej nie dotarł. Nie w Polsce. W Polsce pluje się w twarz naukowcom, którzy swoją wiedzę i autorytet zdobywają latami. Oto pisowiec w czystej postaci, Olga Semeniuk przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Pytana przez słuchacza Radia Zet o odległość Ziemi do Słońca, odpowiada: - Na tego typu pytania nie będę odpowiadała, ponieważ one mają bardzo złośliwy kierunek.

Tymczasem dla kogoś kto zajmuje się w jakikolwiek sposób Kosmosem, pytanie to jest odpowiednikiem: jaka jest pierwsza litera alfabetu?

Oto obraz pisowskiej władzy. Każdy kto na nich głosuje jest szkodnikiem
#bekazpisu
uziel - Kosmos: ostateczna granica. Tam gdzie żaden człowiek wcześniej nie dotarł. Ni...

źródło: comment_1640876149JlYQGM61DniEhoPISfA06M.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Olga Semeniuk


@uziel: no, może skończyła jakiś kupokierunek w stylu miedzywydziałowe studia wschodniosłowiańskie, ale za to ma niebywałe osiągniecia, jak wierność PIS od małego oraz koordynowała biegi imienia żołnierzy wyklętych
  • Odpowiedz
@uziel: czym się różni pasjonat matematyki od matematyka?
Pasjonat matematyki potrafi rozwinąć liczbę pi do dziesiątego miejsca po przecinku, matematyk wie że to 3 z hakiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tymczasem dla kogoś kto zajmuje się w jakikolwiek sposób Kosmosem


@uziel: Panie ale to nie trzeba sie kosmosem zajmowac. Tego ucza (uczyli 25 lat temu) na fizyce w podstawowce.

Jasne ze tej wiedzy raczej nigdzie nie wykorzystasz ale takiej wiedzy jest mnostwo. Chodzi o to zeby pewne rzeczy sobie uswiadomic. Czy to jest "duzo", "raczej duzo" czy "w p---u
  • Odpowiedz
@uziel: Co w ogóle robi Polska Agencja Kosmiczna? Jakby podsypywała pieniądze polskim astronomom, to bym była za (to jest bodaj jedyna dziedzina nauki, którą mamy na światowym poziomie), ale obawiam się, że nie robi tego. Co robi? (Tylko nie odsyłajcie mnie na stronę, tam nie ma żadnych konkretów, oprócz tego, że funduje nagrody dla magistrantów i jakieś zajęcia dla szkół).

nie potrafi nawet odpowiedziec "ok 150mln km" (149) to juz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@uziel: Ja p------e jak mnie boli że takie tępe pisowskie partyjniaki zajmują stanowiska wyłącznie za to że są wierni partii. Niech sobie tam wewnątrz siebie ustawiają kogo chcą ale k---a na publicznym stanowisku gdzie płacimy za to podatki zasiadać na takich stanowiskach powinny osoby które mają jakiekolwiek pojęcie na dany temat. To jest przecież plucie na ryj już c--j że mi ale SWOIM wyborcom. Wyobrażacie sobie w takim NASA jakiegoś
  • Odpowiedz
@uziel: Może nie jestem prezesem polskiej agencji kosmicznej a zwykłym wykopkiem, no i na to pytanie wprawdzie też nie znam odpowiedzi. No ale w szkole dowiedziałem się że światło ma prędkość 300 000 km/s, a światło dociera na ziemie w 8 minut. 8x60x300k no to daje 144 miliony kilometrów Prawidłowa odpowiedz to 147,11 milionów. Jeżeli 147,11 to 100% to moje 144 to takie 2% z hakiem błędu czyli błąd na
  • Odpowiedz
@uziel: Takim problem dla niej było podać przybliżone działanie 300 000 km x 60 sekund x 8 minut? PS Widzę, że już ktoś o tym napisał. Można byłoby zadać tej babce pytanie, czego jednostką jest rok świetlny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Uratowałbym dupę przed słuchaczami? ;)


@WOiOwnik: Pomijajac fakt ze prawidlowa odpowiedz to 149,6 mln km* to jaknajbardziej bys uratowal dupe bo pokazalbys ze potrafisz uzywac tego co masz pod czaszka. A ta umiejetnosc jak widac zanika. Taka odpowiedz by w zupelnosci wystarczyla.

Tylko zeby dac taka odpowiedz to:
1-trzeba znac predkosc siatla (2,997 x
  • Odpowiedz
Takim problem dla niej było podać przybliżone działanie 300 000 km x 60 sekund x 8 minut? PS Widzę, że już ktoś o tym napisał. Można byłoby zadać tej babce pytanie, czego jednostką jest rok świetlny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@metoklopramid: Mysle ze jak ktos nie wie jak daleko jest slonce to moze miec tez problemy zeby wiedziec jak dlugo swiatlo z niego do nas leci.
  • Odpowiedz
jakis gowno tekst o wyciagnietym z kontekstu zdarzeniu


@do_abordazu: Co jest wyciągnięte z kontekstu k---a? Pytanie sprawdzajace podstawową wiedzę z zakresu kompetencji, które jej powierzono? No faktycznie, brak kontekstu. Zwykłe chamstwo i bezpardonowy polityczny atak...
  • Odpowiedz