Wpis z mikrobloga

Tag #perfumy - not even once.

Ten post będzie trochę przestrogą, ale trochę zachętą mam nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Perfumowe #!$%@? tkwiło we mnie uśpione od lat, ale potrzebowało jakiegoś mocnego bodźca żeby się uaktywnić.

COVID. Utrata węchu (który jest dość silnym zmysłem u mnie), a więc również smaku i sensu życia. Co powinna zrobić osoba, która utraciła węch? Zainteresować się perfumami rzecz jasna ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ponoć mocne zapachy stymulują komórki nerwowe i powrót węchu.

Godziny spędzone na tagu, Perfuforum, Fragrantice, Parfumo, blogach tematycznych. Szukanie Świętego Graala zapachów. Doszkalanie się z perfumowego slangu. Czytanie o produkcji perfum. Poznawanie zupełnie nowych zapachów.

Owocem tego zapoczątkowanego ~miesiąc temu hobby jest poniższa kolekcja. Brakuje jeszcze kilku flakonów (Dior Eau Sauvage Parfum / YSL Y Eau de Parfum, coś od Tauer, może Amouage, może jakiś arabski mocarz), ale na razie mój perfumowy głód jest w miarę zaspokojony.

Moje top 3 z poniższej kolekcji to Mancera Red Tobacco, CDG Black i YSL M7.
Pobierz u_k1 - Tag #perfumy - not even once.

Ten post będzie trochę przestrogą, ale trochę...
źródło: comment_16408603283qEbsnNFFefJgrmERqHmf4.jpg
  • 22
@AlbertoMohitas: ja tak lubię ten zapach, że mam chęć dokupić jeszcze z flakon w obawie przed wycofaniem/reformulacją, ale chyba na razie to nie grozi i pewnie butelka starczy na lata :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@u_k1: już przy kupnie flakonu obawiałem się gorszych parametrów (bo chodzą słuchy że nowe wypusty są gorsze), ale dostałem prawdopodobnie jakiś starszy batch i jest wszystko ok. Jak z nowymi wypustami nadal nie wiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OxygenJunkie: początek jest trudny, to prawda. Ja już się przyzwyczaiłem, ale zapoznanie z zapachem było hmm ciekawie ;) na szczęście gdy otwarcie znika to pozostaje już bardzo przyjemny zapach, ciekawy a jednocześnie podobający się otoczeniu, co też może być ważne
@eric2kretek: początek to trochę taki obsikano-mydlany krzew róży ( ͡° ͜ʖ ͡°) dość lekki, kwiatowo-mydlany zapach, może poczekam na wyższe temperatury i znów potestuję

@Panpompkaa: ja przez lata miałem swoje ulubione A*Men, kiedyś Boss (Bottled i wycofany już Soul) i w sumie brak jakiejś motywacji do eksperymentów. Flakon starczył na ~rok, kupowałem kolejny i się nie zagłębiałem za bardzo w temat perfum.

Teraz podchodzę bardziej świadomie