Wpis z mikrobloga

@Aeterna: #internet #tmobile #inea

Mam zamiar zmienić światłowód po dwóch latach posiadania w Ineii Fiber 300mb na taki sam ale w T-Mobile. Inea mimo posiadania u nich usług w dwóch domach na jedną osobę trzyma stałą cenę 75zł na miesiąc a z tego co zrozumiałem byliby skłonni nawet podnieść cenę. Za to T-Mobile zaoferował mi 60zł na miesiąc na 24 miesiące i pierwsze 3 miesiące gratis. Jako że mam u nich kilka telefonów w rodzinie na jednym rachunku i jestem stałym klientem. Przesiadać się śmiało na T-Mobile? To chyba bez różnicy przy światłowodzie? Bo dotychczas nie ukrywam że net był szybki i bez żadnych awarii. #ps5 pobierało w zawrotnej prędkości. Taki Warzone to się pół godziny pobierał. Btw warto brać ten 600mb za 10zł więcej? Czy mi 300 w zupełności starczy bo wydaje mi się że Internet i tak jest szybki. Mam jeszcze #iptv i chodzi tak 9/10 bo czasem przytnie ale to raczej nie wina neta ( w apce #smartiptv na #smarttv)
  • 8
@Aeterna: Tylko T-Mobile tez ci pewnie wrzuci 75 zlotych po okresie umowy promocyjnej a predkosci moga byc rozne. Swiatlowod jest ten sam ale internet dostarcza ci T-mobile, predkosci niekoniecznie musza byc takie same. Odpowiedz sobie czy potrzebujesz te 600mbs, po pierwsze niekoniecznie tyle ci wyciagna urzadzenia po wifi, po drugie nawet jesli wyciagna warzone by sie pobieral 15 minut zamiast pol godziny, to tak duza roznica? Do IPTV mozesz miec i
@s3b4: W jakim sensie na laczach Inea? Oczywiscie, ze leca na ich swiatlowodzie ale internet sami dostarczaja, tak samo jak Orange. T-Mobile podobnie dziala na sieci wlasnej orange, dzierzawia infrastrukture dostarczajac wlasna usluge.
@s3b4: Jaka niby serwerownie i co niby jest w tej serwerowni? Do punktu styku a T-mobile moze juz miec zupelnie inne punkty styku niz Inea czy przerzucac ruch do obcych sieci na swoj sposob. Raczej nie wiesz jak dziala internet ani infrastruktura operatorow skoro wypisujesz takie rzeczy.
@krzywy_kanister: próbowałem uprościć, nie mam pojęcia na ile techniczny jesteś.
u mnie, na światłowodach inei tmobile leci tymi samymi kablami od domu do najbliższego punktu wymiany ruchu. takie założenia POPC - inea zarządza całą trasą. dlatego parametry łącza będą podobne, bo overselling i większość problemów najczęściej występuje na ostatniej mili.
traceroute nie zrobię, bo nie mam porównania z tmobile u kogoś, kogo mogę poprosić o sprawdzenie tego.
@s3b4: Raczej sam nie jestes techniczny, Inea nie zarzadza cala trasa tylko swoja infrastruktura. Podobnie wyglada z Orange, jakos ludzie narzekaja na T-Mobile, raczej sam nie jestes techniczny skoro wypisujesz takie rzeczy, rzucasz teksty o traceroute ktory czesto nie pokazuje calej trasy.