Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Smutno mi z powodu polityki #apple bo ktoś korzysta z mojego konta a Apple nie chce mi pomóc.
Jest to jakieś zapomniane przeze mnie konto, którego ostatni raz używałem z 8-9 lat temu. Nic tam nie miałem, żadnych zdjęć czy podpiętych kart płatności. Fakt, że ktoś się na nie zalogował jest prawdopodobnie efektem wycieku danych z jakiegoś innego serwisu, całkiem możliwe, że miałem po prostu takie samo hasło. No mniejsza, mój błąd, nic istotnego tam nie było.

Ale ktoś aktywnie korzysta z tego konta. Dostaję na swoją skrzynkę maile, że zalogowano się na Macbook Air, że ktoś podpiął jakąś swoją kartę. Dzwoniłem do Apple, mówiłem, żeby chociaż wylogowali wszystkie aktywnie zalogowane urządzenia, że jest włam, że znam datę urodzenia przypisaną do konta, że mam dostęp do skrzynki mailowej założonej na to konto...nic nie mogą. Powołują się na to, że narusza to bezpieczeństwo użytkownika. No ok, czyli złodziej może korzystać dalej, a ja, jako właściciel, mam się bujać ;D Nie dostanę się do tego konta, bo nie pamiętam odpowiedzi na pytania zabezpieczające. Taki żalpost :D
Pobierz
źródło: comment_1640717641N4dcDliSeaJOhttab3wUtA.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szynk44: No właśnie nie. Próba resetu hasła to po pierwsze podanie daty urodzenia, na które znam odpowiedź, a potem odpowiedź na pytania zabezpieczające. Na infolinii dowiedziałem się dodatkowo, że pod uwagę są brane także wielkie i małe litery, więc nie ma opcji, żebym przypomniał sobie co ja tam za dzieciaka wpisywałem w te pola i to jeszcze czy z dużej, małej, z polskimi znakami czy bez, może z kropką na końcu,
@slowrider: A wiesz ze logując się na to konto, nawet podając dobrze hasło ta osoba musiała odpowiedzieć na pytania zabezpieczające? I Apple bardzo dobrze robi nie pozwalając nic z tym kontem zrobić, bo się nie zweryfikowałeś (uuu jestem właścicielem wylogujcie, Lol Nope).

Jedyne co możesz zrobić to zadzwonić jeszcze raz i powiedzieć ze ktoś użył Twojego maila do założenia AppleID. Jak ukończysz cała procedurę, to dana osoba która korzysta z tego