Wpis z mikrobloga

W nowym roku rozpoczynam pracę w fabryce maszyn jako kontroler jakości. Z informacji jakie dostałem obowiązuje dress code casual smart. Z tego co szukałem to casual smart to chinosy i marynarka. No nie wyobrażam sobie chodzić po hali między maszynami w marynarce. Jak inaczej rozumieć casual smart? Wiadomo że nie dresy i bluza z kapturem ale jak się ubierać żeby wyglądało ok w biurze a jednocześnie było praktyczne na halach?
#modameska #pracbaza
  • 8
@trypus:
- o krotkich spodenkach zapominasz (tak, nawet w lecie, krotkie spodenki sa na plaze a nie do pracy)
- dresowe spodnie zostaw w szafie
- bluze ulubionej grupy hip hopowej czy black metalowej zostaw sobie na koncert
- preferuj jeansy albo inne proste spodnie
- mozesz nosic polo albo koszule
- nie ubieraj rzeczy niosacych jakiekolwiek przeslanie polityczne / spoleczne / religijne

Tylko tyle i az tyle, marynarki miec nie
@trypus: chinosy to must-have, a jesli chodzi o góre to koszula lub sweter + kurtka typu parka (jesli na magazynie zimno) będzie lepsza. Osobiscie tez nie lubie marynarek, bo sa zbyt sztywne.
Jesli masz chodzic miedzy maszynami albo w nich cos sprawdzac - unikaj luznych ciuchow, chustek, szali i wszyskiego co moze maszyna wciagnac.
Wlosy dlugie na hali powinno sie miec zwiazane.

Co do butow (jesli Januszex nie zapewnia), nie nos szpilek, klapkow, sandalow, glanow. Warto zainwestowac w buty bhp z podeszwa antyposlizgowa, byc moze ESD.
@LichoToWie w IT panuje tak luzny dress code, ze juz koszula jest bardzo elegancka, w marynarce za bardzo odstawalbym od zespolu, a nie chce miec metki sztywniaka, managerem tez nie jestem :)
@trypus: Słabo, że jest jakiś dress code dla inżynierów. Smart Casual, to nie musi być marynarka. Może być np. golf, elegancki longsleeve. No i raczej buty z takich klasycznych. Sneakersy wgl nie wpasowywuja się pod to, chyba że np. czarne/białe trampki - mcqueen platform, stan smithy itp. U mnie w firmie, w której pracuję już całe 7 dni, to każdy chodzi, jak chce. Niektórzy to niezłe fleje ale nie zauważyłem, żeby