Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#prad #tauron #elektryka #budujzwykopem #budownictwo #kiciochpyta #prawo #pytaniedoeksperta
Mirki i mirabelki proszę o pomoc i poradę.
Buduje się, praktycznie sam koniec i brakuje mi prądu.
Z tauronem spisana umowa, mają czas do zamontowania skrzynki do 14 stycznia 2022 r.
Od początku tego roku firma pod wykonawca, ma pełne dokumenty od Taurona i może mi założyć tą nieszczęsna skrzynkę i pociągnąć aż 2,7m kabla.

Zdobyłem numer telefonu do tego podwykonawcy, uprosił, ubłagałem żeby mi to założyli wcześniej.

"Jezu panie to tylko 2 metry kabla, 30 minut roboty, bądź pan z flaszka na działce to zrobimy panu to w najbliższą sobotę (stycznia 2021)"
Mamy już grudzień 2021 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku przypominałem się co tydzień, potem co miesiąc.

Ostatnia wersja, "Panie zrobimy Panu prezent na wigilie i przed świętami podjedziemy i to zamontujemy"
No okej.

Skrzynki dalej niema.

No i teraz takie pytanie.
Jak ja mogę prawno i fizycznie być dla nich najbardziej #!$%@?ący jak w końcu do mnie przyjadą i będą musieli mi to założyć bo mają czas do 15 stycznia 2021 r.
Mogę gdzieś zgłaszać ich że np skrzynka przesuniętą inaczej niż na mapie albo co ? - tak żeby napsuć im krwi tak jak oni mi napsuli ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c9c13b0ed247000a9204e1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
Miałem podobnie i nie mam dobrych wiadomości. Telefon do podwykonawcy wykonywałem co tydzień. Ciągle mieli jakieś wymówki. Ostatecznie termin wykonania przyłącza został przekroczony o pół roku (rejon Tauron) - nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobisz.
  • Odpowiedz
jaki rejon, że nie znalazłeś w międzyczasie kogoś innego do tej roboty?


@szwelx: to robotnicy taurona więc nie możesz sobie wynająć kogoś innego do tej roboty. Z reszta to nie ty zlecasz tą robotę.
@AnonimoweMirkoWyznania: może się okazać, że to wcale nie jest wina podwykonawcy. Obecnie to tauron wydaje podwykonawcy skrzynki (wcześniej podwykonawca sam je kupował wg. specyfikacji) i jeśli na daną inwestycje nie dostanie takiej to dalej jego robota
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melba: nie doczytałem, że to podwykonawcy taurona. Faktycznie wygląda to słabo. Bez znajomości z jakimś regionalnym dyrektorem Taurona nie liczyłbym na cud na miejscu opa.
  • Odpowiedz