Wpis z mikrobloga

@krucjan: duzo mechanik upierdliwych, mnostwo czynnosci, nawet wyciagniecie luku nie wiadomo czemu trwa strasznie dlugo. jak zakladasz helm do walki to polowa ekranu jest przez helm zaslonieta. koniecznosc jedzenia i spania (no pozniej mozesz potki na to robic, ale robienie potionow tez jest upierdliwe xD). tragiczny w obsludze ekwipunek gdzie musisz ciagle przerzucac itemy miedzy swoim a koniowym plecakiem. pokraczna walka. otwieranie zamkow jest bardzo proste ale ja gralem na
  • Odpowiedz
duzo mechanik upierdliwych, mnostwo czynnosci, nawet wyciagniecie luku nie wiadomo czemu trwa strasznie dlugo. jak zakladasz helm do walki to polowa ekranu jest przez helm zaslonieta. koniecznosc jedzenia i spania (no pozniej mozesz potki na to robic, ale robienie potionow tez jest upierdliwe xD). tragiczny w obsludze ekwipunek gdzie musisz ciagle przerzucac itemy miedzy swoim a koniowym plecakiem. pokraczna walka. otwieranie zamkow jest bardzo proste ale ja gralem na klawiaturze wiec sie
  • Odpowiedz
@krucjan: tylko ze rdr2 jest wlasnie mocno dopracowane, z tego co slyszalem - gralem we wszystkie nowe gry rockstara, ale rdr2 jeszcze nie. porownaj sobie np. mimike postaci w rdr2 do tej z kc:d. zupelnie inna liga. kc:d to jest przeciez gra z kickstartera. ogarnij ze jak w kingdom come wejdziesz w jakiegos npc to po 3 sekundach przez niego przenikasz jak duch...
  • Odpowiedz
@Bunkier można włączyć uproszczone otwieranie. Chociaż nie wiem po co skoro w tych skrzyniach rzadko jest coś wartościowego.

@krucjan fajna gra, widać mały budżet ale jak to co mieli wyszło mega fajnie. Super klimat. Jak nie podejdzie ci walka to skup się na dźganiu przeciwnika ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@krucjan: co innego jak robisz jakas rzecz w grze powolnie bo zrobili ladna animacje czegos i ja ogladasz, jest immersyjnie i gituwa. w kingdom come otworzenie ekwipunku czy innego kontenera jest zlagowane bo tak i tyle. po otworzeniu ekwipunku jeszcze model postaci ci sie bedzie doczytywac. a mapy nawet nie otworzysz jak biegniesz postacia/koniem bo nie da sie. jak jestes na koniu i wlaczysz mape, poruszasz kursorem i potem wylaczysz
  • Odpowiedz
@Bunkier można włączyć uproszczone otwieranie. Chociaż nie wiem po co skoro w tych skrzyniach rzadko jest coś wartościowego.


@Catfish: sa czesto wartosciowe rzeczy (przez pierwsza polowe gry bo w drugiej masz nieskonczonosc hajsu i tak) i do questow tez potrzebujesz otwierac zamki w drzwiach i skrzyniach.
  • Odpowiedz
No brzmi całkiem jak rdr2 i jak gra która stara się być realistyczna


@krucjan: Brzmieć może i brzmi, ale nie jest. @SmugglerFan ma tutaj sporo racji, bo o ile elementy tego pseudo-realizmu w RDR2 nie były zbyt upierdliwe, a sporą część można było se po prostu pominąć, tak w Kingdom Come są mega w---------e i obowiązkowe, bo nawet stanu gry normalnie tutaj zapisać nie możesz bez władowania się
  • Odpowiedz
@mnik1: nawet rozumiem czemu kombinowali z tym sejwowaniem - zwykle w rpgach sa quick save'y ktore umozliwiaja save scumming. niestety zle to ogarneli bo na poczatku gry musialem ciagle chodzic spac zeby zapisac gre (co oczywiscie musi byc strasznie powolne przez durne animacje, wolno krecacy sie zegar i loadingi), a potem masowo produkowac potki sejwujace ktore i tak umozliwily save scumming...
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Jup, dokładnie, cały ten system jest durny w samym swoim założeniu - z początku jesteś aktywnie j----y, później ty aktywnie jebiesz grę. Rozumiem że autorzy chcieli sprawić by gra była "trudniejsza" i błędy czynione przez gracza miały faktyczny wpływ na rozgrywkę, nie wiem, dasz się złapać w trakcie kradzieży kieszonkowej to generalnie masz przesrane - ale takie sztuczne ograniczanie sejwowania to jest najgłupszy i zdecydowanie najbardziej leniwy sposób na
  • Odpowiedz
ale takie sztuczne ograniczanie sejwowania to jest najgłupszy i zdecydowanie najbardziej leniwy sposób na wprowadzenie takiej mechaniki.


@mnik1: w którymś patchu to poprawili i jest możliwość normalego sjewowania ale i sznapsy są b tanie i dzięki nimi też możesz robić sejwa co chile
  • Odpowiedz
@frytaa: nie dodali mozliwosc normalnego zapisu, tylko zapisu przy wyjsciu z gry (ktory sie sam usuwa jak kontynuujesz z niego gre, wiec to taka bardziej opcja kontynuacji niz zapis).

sznapsy na poczatku nie sa tanie.

ale jest jakis mod ktory pozwala zapisywac bez sznapsow.
  • Odpowiedz
  • 0
@SmugglerFan no może sznapsy są drogie może przez godzinę gry potem masz tyle złomu do sprzedania że możesz sobie kupić wszystkie w mieście albo zrobic samemu
  • Odpowiedz