Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu natrafiłem na podcast o kawie w którym wspomniano o ręcznych młynkach do kawy. Bardziej doświadczonym klawoszom temat jest pewnie dobrze znany, ale ja jako entuzjasta czarnego naparu nie słyszałem wcześniej o ich zaletach. Kawa w takim młynku jest miażdżona przez znajdujące się w nim żarno, a nie cięta jak w elektrycznych młynkach, co dawać ma większe walory smakowe. Tak mówiłem o tym w rozmowach (przy kawie) z różową, że też sprawiliśmy sobie taki młynek. Timemore C2. Wiem, nie jest to Comandante ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jestem zadowolony, żarno ze stali i mieli bardzo ładnie. Myślę że na dobry początek przygody wystarczy. I faktycznie, kawa z aeropressu zmielona takim młynkiem smakuje inaczej, w zależności od gramatury zmielenia. Zaczęliśmy z nią eksperymentować, oraz z czasem parzenia. Nie zmieniliśmy tylko standardowych 17g kawy, ilości wody oraz jej temperatury. Za dużo zmiennych :P Na resztę przyjdzie czas, a co do młynka mogę z czystym sumieniem polecić.
#kawatime #kawa
5KYN3T - Jakiś czas temu natrafiłem na podcast o kawie w którym wspomniano o ręcznych...

źródło: comment_1640607424GOkr6I7lG1EyYQ7L6OJMdU.jpg

Pobierz
  • 13
@vorio: Lubię mieć możliwość kontrolowania i eksperymentowania, co za tym idzie rytuał który się z tym wiąże. To samo mam w przypadku przygotowywania naparu Yerba Mate. Lubię te czynności ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kawa jest lepsza.
@5KYN3T: Jeśli bawisz się z aeropressem, to polecam (jak zawsze pod wpisami o AP) przystawkę fellow prismo, która pozwoli Ci zrobić espresso. Dzięki temu kawa jest jeszcze smaczniejsza, a Ty pozbędziesz się tych papierowych filtrów. Oczywiście na bazie espresso możesz tworzyć przeróżne kawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vorio: ale wlasnie nie ma z tym dużo pracy bo porcję kawy zmielesz nawet kilkunastoma obrotami zależnie od ustawień grubości
@5KYN3T: Fellow prismo nie pozwoli Ci zrobić espresso. Nie ma na to szans, to nie jest takie ciśnienie. Możesz za to filtrować metalem, pogłębiając body i robić "metodę odwróconą" bez odwracania. Tylko trzeba uważać, bo bardzo łatwo może z niego pociec przy wkładaniu tłoka.