Wpis z mikrobloga

nie mam najmniejszego problemu z pokazaniem certyfikatu podczas wyjścia do knajpy. Lepsze to niż kolejne lockdowny i zapychana służba zdrowia. Ale debil foliarz nie zrozumie.


@DobrzeNaoliwioneLozysko: no tak gdyby tylko Holendrzy się zaszczepili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brakus: Już oczami wyobraźni widzę jak policjant podchodzi do arabusa albo czarnucha z getta a ten mu pokazuje paszport covidowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ale tak brutalnego ataku na homoseksualistów to się z twojej strony nie spodziewałem


@Stallion45: Przecież w Polsce nie ma adopcji, małżeństw homo ani nawet związków partnerskich, więc o czym w ogóle jest mowa? Dopóki większość Polaków nie będzie tego popierać to żadna partia aspirując do wygrywania wyborów i samodzielnego władzy tego nie wprowadzi.
  • Odpowiedz
@ItsFine:
Nie odpowiadają mi trzy rzeczy:
1. Segregacja ludzi na lepszych i gorszych - jak wiemy z historii ludzkości, takie coś nie ma prawa zakończyć się dobrze.
2. Łamanie tajemnicy medycznej - informacja o tym, jakie zabiegi przeszedłem, jakie leki przyjmuję bądź przyjmowałem, a także szczepienia to sprawa między mną a lekarzem. Nie ma najmniejszego powodu, żeby wtrącał się w to kelner, bileter, kasjer czy policjant.
3. Normalizacja cyfrowego legitymowania się
  • Odpowiedz
@ItsFine: kody QR to pierwszy krok do pu ktow socjalnych - podobnie jak w chinach. 100 pu ktow karnych np za przekroczenie predkosci - nie wejdziesz do galerii handlowej. 150 punktow nie wejdziesz do bierdronki itd itd
  • Odpowiedz
@Brakus: lewactwo za 2 lata - to przecież tylko zeskanowanie kodu żeby sprawdzić dzienny status szczepienia i czy mam punkty żeby móc wejść do sklepu - w czym problem, to żebyśmy się chronili nawazjem
  • Odpowiedz