Wpis z mikrobloga

Mireczki, gdzie najlepiej szukać kompletu ubezpieczeń OC, AC, Assistance i ewentualnie NNW? I czy da się to załatwić jeszcze tego samego dnia? Czytałem gdzieś że AC jest ważne dopiero od północy w dnia podpisania, także następnego dnia mógłbym już wyjechać autem z salonu.

#motoryzacja #ubezpieczenia
  • 11
@Camel665: proponuje nie zostawiać danych w porównywarkach internetowych bo będą cię potem przez kilka lat męczyć smsami i telefonami ze swoimi super nieatrakcyjnymi ofertami. Wystarczy pójść do lokalnego biura z agentem ubezpieczeniowym, on przedstawi ci kilka ofert i dostaje raz w roku smsa że ubezpieczenie się kończy. Ja załatwiałem zawsze wszystko od ręki ale nie przejmowałem się tym czy działa od momentu podpisania czy od północy.
@fificent: wystarczy nie podawać numeru, dlatego nigdy do mnie nie dzwonili ( )
Zdażyło mi się się że agent ubezpieczeniowy sam w taką porównywarkę wpisywał, a że sam to mogę, to bez sensu dawać prowizję za to.
@Issac: nie wiem wydaje mi się że bez numeru nie chciało iść dalej (nie podaje numeru zbyt chętnie w internetach). Może trafiłem na zła wyszukiwarkę ale niesmak pozostał. Co do agentów zawsze miałem ofertę lepszą niż przez rzeczoną przeglądarkę, więc kogoś kto opiera ten biznes na szukaniu oferty w porównywarkach a potem dokładaniu do tego prowizji nazwał bym prędzej krętaczem niż agentem ubezpieczeniowym. I mówię to jako introwertyk który woli załatwiać
@fificent: nawet jeżeli jest wymóg - wyłączasz zgody marketingowe i pierwszy kontakt zgłaszasz o RODO.
Z powodzeniem zgłaszałem już np. Bank Credit Agricole za kontakt..
@Issac: słyszałem kilka razy że tak można, wymagać usunięcia danych osobowych na podstawie RODO. Ale jakoś nie działało i na telefonicznych akwizytorów zostaje tylko blokowanie numeru.